A A A

Radio EZG rozpoczęło cykl wywiadów z kandydatami i kandydatkami na Prezydenta Miasta Zgierza. W audycji "Magiel Polityczny" co tydzień gości jedna osoba ubiegająca się o ten urząd. Zachęcamy do słuchania programu radiowego - rozmowy są dostępne także w serwisie youtube.

 

Gośćmi w naszym radiu byli: Robert Chocholski, Stanisław Nowak, Anna Didowicz, Michał Pieruń, Przemysław Staniszewski, Andrzej Mięsok, Wojciech Budziarski, Agnieszka Luksztejdt, Mieczysław Witczak i Jerzy Sokół.

Comments ()

Do 8 września Państwowa Komisja Wyborcza przyjmowała zgłoszenia ogólnopolskich i lokalnych komitetów wyborczych, chcących wziąć udział w zbliżających się wyborach samorządowych. W Zgierzu może wystartować kilkanaście z nich.

Comments ()

Prezentujemy czterech kandydatów do Senatu, ubiegających się o mandat z okręgu 26, do którego należy Zgierz. Do Senatu wejdzie ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

Comments ()

Jako ostatnią przedstawiamy listę Komitetu Wyborczego Prawica, która w wyborach otrzymała numer 10. W okręgu sieradzkim średnia wieku kandydatów tego komitetu wynosi 45 lat, a kobiety stanowią 36%.

Comments ()

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke startuje w okręgu sieradzkim z 50% kobiet wśród kandydatów przy średniej wieku 37 lat. Lista ma numer 9.

Comments ()

Na liście numer 8 znajdują się kandydaci Komitetu Wyborczego Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera. Średnia wieku kandydatów w okręgu sieradzkim wynosi 42 lata, a kobiety stanowią 47%.

Comments ()

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP otrzymał w wyborach numer 7. Na jego liście w okręgu sieradzkim kobiety stanowią 38% kandydatów – średnia wieku wszystkich to 46 lat.

Comments ()

Na liście Komitetu Wyborczego Polska Partia Pracy – Sierpień 80 w okręgu sieradzkim jest 38% kobiet, a średnia wieku kandydatów wynosi 38 lat. Lista ma numer 6.

Comments ()

O miejsca w Sejmie walczyć będzie Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, którego lista otrzymała numer pięć. Wśród kandydatów z okręgu sieradzkiego, których średnia wieku wynosi 48 lat, jest 38% kobiet.

Comments ()

Z numerem 4 do Sejmu startuje Komitet Wyborczy Ruch Palikota. W okręgu sieradzkim wśród kandydatów jest 42% kobiet, a średni wiek na liście to 41 lat.

Comments ()

O mandaty w Sejmie jako trzeci stara się Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na liście w okręgu sieradzkim znajduje się 50% kobiet, a średni wiek kandydatów wynosi 45 lat.

Comments ()

Listą numer 2 w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest lista Komitetu Wyborczego Polska Jest Najważniejsza. Wśród kandydatów w okręgu sieradzkim jest 36% kobiet, a średnia wieku wynosi 44 lata.

Comments ()

Rozpoczynamy prezentację komitetów wyborczych startujących w wyborach parlamentarnych 2011 z okręgu sieradzkiego. Jako pierwszą, zgodnie z numerem wylosowanym przez Państwową Komisję Wyborczą, prezentujemy listę Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Wśród kandydatów znalazło się 46% kobiet, a średnia wieku kandydatów wynosi 46 lat.

Comments ()

VI kadencja Sejmu dobiegła końca – 15 i 16 września odbyło się ostatnie, setnie posiedzenie Sejmu. Nadszedł czas na podsumowanie pracy posłów, szczególnie tych, którzy ponownie ubiegają się o mandaty poselskie. W okręgu sieradzkim jest ich 11.

Comments ()

Dziesięć komitetów wyborczych ubiegać się będzie o głosy wyborców z sieradzkiego okręgu w wyborach do Sejmu. O mandat senatorski w okręgu nr 26, do którego należy Zgierz, walczyć będzie 4 kandydatów.

Comments ()


Artur Dunin - kandydat Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm RP. W wywiadzie dla EZG.INFO.PL mówi m. in. o tym,
dlaczego wybrał Zgierz na swoje miasto i czy kandydat partyjny może być dobrym prezydentem miasta.

Comments ()


Jerzy Sokół - kandydat niezależny, ubiegający się o ponowną kadencję obecny prezydent Zgierza. W wywiadzie dla EZG.INFO.PL mówi m. in. o kuluarach zgierskiego życia politycznego i dokonuje oceny ostatnich 4 lat.
Comments ()


Paweł Dziemdziela - najmłodszy w gronie kandydat na prezydenta Zgierza, startujący z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W wywiadzie dla EZG.INFO.PL mówi m. in. skąd miasto powinno pozyskiwać środki na rozwój oraz jak ocenia funkcjonowanie lewicowych postulatów w Zgierzu.

Comments ()


Mirosław Kolenda - kandydat niezależny, który od kilku lat podejmuje walkę "pro publico bono" za pośrednictwem "Gazety bez Cenzury". W wywiadzie dla EZG.INFO.PL wskazuje na problemy Zgierza, mówi dlaczego startuje na prezydenta Zgierza oraz jakie są plusy i minusy kandydatury bezpartyjnej.

Comments ()


Radosław Gajda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który swoim umiłowaniem do heavy metalu łamie wszelkie stereotypy. W wywiadzie dla EZG.INFO.PL mówi m. in. o tym, jakie zespoły chciałby zaprosić do naszego miasta i do czego chce wykorzystać zgierskiego jeża.
Comments ()

.