WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Trwają prace budowlane na dworzuc Zgierz Północ. Miasto sfinansowało budowę schodów, pochylni dla niepełnosprawnych oraz fragmentu chodnika od strony Proboszczewic.Comments ()

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego rekomendował zmiany do wprowadzenia w III edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie będzie mogło odbywać się także w punktach mobilnych na poszczególnych osiedlach, wprowadzona ma byc także roczna przerwa dla lokalizacji, w których realizowane będą projekty z poprzedniej edycji.Comments ()

Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu po raz kolejny zakwalifikowało się jako jeden z kandydatów z regionu do głosowania w projekcie „TESCO – Decydujesz, pomagamy” ze swoim pomysłem na piknik integracyjny. Pomóc można poprzez robienie zakupów w Tesco i wrzucanie żetonów do jednej z trzech urn stojących w sklepie.Comments ()

Jeden z najsłynniejszych zgierskich budynków ma szansę na kolejną modernizację. Po kompleksowym remoncie dachu przyszedł czas na wnętrze budynku. 2,5 mln złotych kosztować będzie remont historycznych wnętrz Łaźni Miejskiej. Miasto stara się o uzyskanie 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Comments ()

27 lutego przypada 90. rocznica nadania w Zgierzu sztandaru 31. Pułkowi Strzelców Kaniowskich. Wyjątkowa dla naszego miasta uroczystość odbyła się w 1927 r. na Starym Rynku w Zgierzu. 

Comments ()

Od kilkunastu lat istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce numeru KRS. Status OPP posiada kilka organizacji ze Zgierza, które warto wesprzeć w taki sposób.Comments ()

Prezydent Zgierza przystał na wniosek w sprawie publikowania w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z posiedzeń komisji Rady Miasta Zgierza i rad osiedli. Dokumenty będą dostępne na bieżąco od nowego roku.Comments ()

Zgierskie rady osiedli podsumowują rok 2016 i przyjmują plany działania na pierwsze półrocze 2017 r. Przedstawiamy terminarz posiedzeń jednostek pomocniczych miasta.

Comments ()

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poprawia swój rekord ogólnopolski. Coraz lepsze wyniki osiąga również zgierski sztab WOŚP, który w styczniu 2017 r. zebrał niemal 192 tys. zł, o 15 tys. więcej niż w roku ubiegłym.Comments ()

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Zgierza, większość zgierskich radnych przyjęła budżet miasta na 2017 rok. Zaplanowane wydatki mają wynieść 195,4 mln zł, w tym 6,3 mln zł na inwestycje. Jak zawsze największą część budżetu stanowi oświata i wychowanie (57 mln zł).Comments ()

Miasto Zgierz wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie na renowację pomnika na Placu Stu Straconych. Konkurs pt. "Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju" jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Comments ()

Prezydent Miasta Zgierza informuje o możliwości przyznania przez Radę Miasta Zgierza w roku 2017 tytułów Honorowego Obywatela Miasta Zgierza oraz Zasłużonego dla Miasta Zgierza. Wnioski przyjmowane są do końca lutego 2017 r.Comments ()

Dwadzieścia zgierskich rodzin otrzymało 18 listopada klucze do nowych mieszkań w powstałym bloku komunalnym przy ul. Długiej 20. Budowa bloku trwała ponad rok.Comments ()

Na Placu Jana Pawła II pojawiła się wystawa plenerowa "1956: Polska - Węgry. Historia i pamięć". Celem wystawy jest przybliżenie wydarzeń z 1956 r. w Polsce i na Węgrzech.Comments ()

Dzięki 1% podatku przy rozliczaniu PIT zgierskie organizacje pożytku publicznego otrzymały w tym roku łącznie blisko 290 tys. zł. Najwięcej, bo aż 135 tys. zł przekazano na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II.Comments ()

Zgierz zyska do 2018 r. sieć światłowodową, którą zbuduje Orange Polska. Dzięki tej inwestycji tysiące mieszkańców i setki tutejszych firm zyskają dostęp do superszybkiego Internetu, będzie mogła rozwijać się oferta e-usług, a w konsekwencji również lokalna gospodarka. Comments ()

Centrum Ekologiczne przy Przedszkolu nr 13, siłownia MOSiR oraz sprzęt ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej - na te projekty zgierzanie i zgierzanki zagłosowali najchętniej w II edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Z puli 650 tys. zł dofinansowanie otrzyma łącznie 11 projektów.

Comments ()

Filip Styrzyński, absolwent Gimnazjum nr 2, jest młodym lekarzem i planuje wyjazd do szpitala misyjnego w Katondwe w Zambii. W tym celu organizuje internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz zakupu sprzętu medycznego. Zgromadził już ponad 15 tys. złotych.

Comments ()

Dzienny Dom Opieki „Senior-Wigor” w Zgierzu otrzyma z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie na działalność w kolejnym roku. Placówka powstała w naszym mieście rok temu również dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.Comments ()

Podczas Zgierskiego Pikniku Obywatelskiego na Starym Rynku wnioskodawcy zaprezentowali swoje projekty zgłoszone w II edycji budżetu obywatelskiego. Był to również pierwszy dzień głosowania - podczas pikniku zagłosowało ponad 200 osób.Comments ()

Podkategorie

.