A A A

10 czerwca w godz. 10:00-14:00 na placu Jana Pawła II odbędzie się piknik projektów IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 25 czerwca.

Comments ()

Trwa systematyczne dogaszanie pogorzeliska na terenie "Boruty". Zakończenie akcji gaśniczej planuje się na środę rano.

Comments ()

Zakończyła się weryfikacja formalna wniosków do budżetu obywatelskiego - pozytywnie oceniono 32 wnioski. Pełna pula środków wyniesie 850 tys. zł - głosowanie rozpocznie się 10 czerwca podczas Pikniku Budżetu Obywatelskiego.

Comments ()

Władze miasta i powiatu zgierskiego informują, że placówki oświatowe na terenie Zgierza w dniach 28-30 maja będą pracować w normalnym trybie. Akcja gaszenia pożaru na terenie dawnych zakładów "Boruta" idzie zgodnie z planem, poprawia się również stan powietrza.

Comments ()

Trwa gaszenie składowiska odpadów z tworzyw sztucznych na terenie dawnego zakładu Boruta przy ul. Kwasowej i Energetyków w Zgierzu. Akcja może potrwać nawet do czwartku.

Comments ()

Zakład Kształcenia Nauczycieli w Zgierzu obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniach 13-20 maja przy ul. 3 Maja 46a odbędzie się cykl wydarzeń, konferencji i spotkań upamiętniających tę rocznicę.

Comments ()

Do 30 kwietnia rozliczamy PIT za 2017 rok. Jak co roku podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Nie jest to żadne dodatkowe obciążenie, a może pomóc w funkcjonowaniu wielu stowarzyszeniom i fundacjom. Zachęcamy do przekazywania swojego 1 procenta zgierskim organizacjom!

Comments ()

Znane są szczegóły IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków ruszy 12 kwietnia i potrwa do 2 maja, a głosowanie odbędzie się w czerwcu. Pełna pula środków wyniesie 850 tys. zł.

Comments ()

Corocznie Rada Miasta Zgierza przyznaje tytuły "Zasłużonych dla Miasta Zgierza". W tym roku wyróżniono: Muzeum Miasta Zgierza, Zakład Kształcenia Nauczycieli oraz ks. kan. dr Andrzej Blewiński, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Comments ()

Zgierz wziął udział w Targach "Regiony Turystyczne - Na Styku Kultur", promując Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Stoisko wzbogaciły stowarzyszenia i podmioty działające na jego terenie, w tym Muzeum, Centrum Konserwacji Drewna oraz nowa restauracja i hostel.

Comments ()

Rada Miasta Zgierza uchwaliła regulamin IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku składać wnioski i głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek, a w głosowaniu będzie można przyznać punkty 3 projektom.

Comments ()

Na Starym Rynku mieszkańcy i mieszkanki Zgierza przywitali nowy rok 2018. Wydarzeniu towarzyszyły fajerwerki, występ DJ-a MN oraz życzenia noworoczne, w tym od prezydenta Zgierza.

Comments ()

Trwają prace budowlane na dworzuc Zgierz Północ. Miasto sfinansowało budowę schodów, pochylni dla niepełnosprawnych oraz fragmentu chodnika od strony Proboszczewic.Comments ()

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego rekomendował zmiany do wprowadzenia w III edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie będzie mogło odbywać się także w punktach mobilnych na poszczególnych osiedlach, wprowadzona ma byc także roczna przerwa dla lokalizacji, w których realizowane będą projekty z poprzedniej edycji.Comments ()

Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu po raz kolejny zakwalifikowało się jako jeden z kandydatów z regionu do głosowania w projekcie „TESCO – Decydujesz, pomagamy” ze swoim pomysłem na piknik integracyjny. Pomóc można poprzez robienie zakupów w Tesco i wrzucanie żetonów do jednej z trzech urn stojących w sklepie.Comments ()

Jeden z najsłynniejszych zgierskich budynków ma szansę na kolejną modernizację. Po kompleksowym remoncie dachu przyszedł czas na wnętrze budynku. 2,5 mln złotych kosztować będzie remont historycznych wnętrz Łaźni Miejskiej. Miasto stara się o uzyskanie 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Comments ()

27 lutego przypada 90. rocznica nadania w Zgierzu sztandaru 31. Pułkowi Strzelców Kaniowskich. Wyjątkowa dla naszego miasta uroczystość odbyła się w 1927 r. na Starym Rynku w Zgierzu. 

Comments ()

Od kilkunastu lat istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce numeru KRS. Status OPP posiada kilka organizacji ze Zgierza, które warto wesprzeć w taki sposób.Comments ()

Prezydent Zgierza przystał na wniosek w sprawie publikowania w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z posiedzeń komisji Rady Miasta Zgierza i rad osiedli. Dokumenty będą dostępne na bieżąco od nowego roku.Comments ()

Zgierskie rady osiedli podsumowują rok 2016 i przyjmują plany działania na pierwsze półrocze 2017 r. Przedstawiamy terminarz posiedzeń jednostek pomocniczych miasta.

Comments ()

Podkategorie

.