A A A

WŁASNYM OKIEM

Ani kuchnia, ani walentynki nigdy nie były moją mocną stroną, a jednak teoretyzując i szukając wokół siebie, postanowiłam podzielić się swoją refleksją na temat afrodyzjaków. To stare jak świat, znane chociażby ze słyszenia, produkty i potrawy, którym przypisuje się moce magiczne.

Comments ()

Koniec roku. Dla jednych moment robienia rachunku sumienia i sprawdzanie ile postanowień z poprzedniego sylwestra znów nie zostało zrealizowanych. Dla innych szansa na odespanie i nicnierobienie.

Comments ()

Portale społecznościowe są wybitnie popularne w ostatnim czasie. Ich zadaniem jest przekazywanie informacji do szerszej grupy odbiorców, tworzenie więzi pomiędzy ludźmi i organizacjami, realizacja PR. Od kilku dni profile na Facebooku zaczęły tworzyć wydziały UMZ - czyżby to nowa polityka informacyjna Miasta?

Comments ()

tecza plzbawicielaW piątek w Zgierzu miał się odbyć happening w proteście przeciw szlachetnym postawom prawdziwych Polaków. W ostatniej chwili organizator akcję odwołał. Na miejscu pojawili się jednak dziennikarze lokalnej telewizji i… szef Narodowego Zgierza. Czyli jednak było się czego bać. 

Comments ()

itz likwidacjaAnonimowe artykuły, manipulacje wypowiedziami krytykującymi władzę i tworzenie z miejskiej gazety prywatnego pamiętnika prezydent Wieczorek - to wszystko doprowadziło do likwidacji Ilustrowanego Tygodnika Zgierskiego. Wyjątkowo niesmaczne jest także to, co redakcja ITZ zrobiła w najnowszym wydaniu gazety.

Comments ()

Czyżby prawdą okazał się pogląd, że dla zgierskiej władzy nieważny jest zgłoszony pomysł, a jego autor? Wszystko na to wskazuje, gdy spojrzymy na najnowszą inicjatywę trzech przewodniczących Rady Miasta Zgierza: Jarosława Komorowskiego, Grzegorza Macińskiego i Stefana Pelikana w sprawie… inicjatywy uchwałodawczej.

Comments ()

Podróże kształcą – kto z nas nie zna tej tezy? Myślę, że każdy, kto miał okazję opuścić miejsce zamieszkania, podpisze się pod tym. Ludzie, których mamy okazję spotkać, wnoszą cząstkę siebie do naszego życia. Nowe miejsca, wydarzenia, energia - to wszystko potem przywozimy ze sobą do domu i jeszcze przez jakiś czas czujemy moc. Ona dodaje nam skrzydeł do działania. Człowiek wtedy czuje, że ma tyle do powiedzenia i może dużo zrobić.

Comments ()

Niedziela to obchodzone w Polsce święto chłopaka... I powinnam tutaj zacząć od uprzejmości i życzeń, ale rozpocznę swoje przemyślenia od pewnej refleksji, do której skłoniła mnie rozmowa z jednym panem na ulicy.

Comments ()

Ostatnie dni obfitowały w liczne i nieoczekiwane zmiany miejsc i zwroty akcji. Dzień po dniu Zgierz stracił dwóch wiceprezydentów – jednego z powodów oficjalnie politycznych, drugiego (parającego się młynarskimi profesjami) z powodów oficjalnie zdrowotnych. I jak to zwykle w naszym mieście bywa – rozpoczęły się wakacje, a wszyscy nad zmianami przechodzą do porządku dziennego.

Comments ()

Zajęcia teoretyczne z prawa jazdy to najnudniejsza część. Siedzi sobie gościu i ględzi, kiedy każdy woli już jeździć i w końcu poczuć się kierowcą. Słuchając lekcji jednym uchem, wpadłem na pewne porównanie – prowadzenie samochodu, a prowadzenie swojego życia.

Comments ()

.