WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

ezg stow

Stowarzyszenie EZG jest organizacją pozarządową powstałą w 2009 roku w odpowiedzi na potrzebę zintegrowania wielu odrębnie działających grup społecznych i ich działań. Pod wspólnym szyldem EZG połączyły wówczas swoje siły zgierskie środowiska artystyczne, młodzieżowe, feministyczne, dziennikarze, muzycy i naukowcy.

Do naszych wiodących celów należą: aktywizacja społeczna młodzieży i środowisk lokalnych oraz działanie na rzecz zwiększenia świadomego udziału obywateli i obywatelek w życiu społecznym, publicznym i kulturalnym miasta oraz regionu, podejmowanie i propagowanie inicjatyw edukacyjno-kulturalnych i artystycznych, w szczególności kształtujących postawy obywatelskie, a także propagowanie myśli równościowej i przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji, szczególnie w odniesieniu do słabszych i mniejszości społecznych. 

Stowarzyszenie prowadzi zgierski portal EZG.INFO.PL oraz internetowe Radio EZG, służące także promocji celów statutowych organizacji.

Dołącz do nas! Czekamy na wszystkich, którym chce się chcieć! Wspólnie zmieniajmy na lepsze otaczającą nas rzeczywistość!

 

Statut Stowarzyszenia (tekst jednolity z dn. 30 czerwca 2015 r.)

Deklaracja programowa 2010

 

Sprawozdanie merytoryczne z lat 2009-2014

Sprawozdanie merytoryczne z 2013 r.

 

Stowarzyszenie EZG

95-100 Zgierz, ul. Długa 15

KRS: 0000350060, NIP: 732 213 86 18, REGON: 100845154

Nr konta bankowego: 52 2030 0045 1110 0000 0222 2700

tel. Adrian Skoczylas (Prezes) - 792 449 332, Łukasz Cezary Adamski (Sekretarz) - 792 422 336

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fanpage: www.facebook.com/StowarzyszenieEZG

 

Skład Zarządu w kadencji 2015-2017:

 

prezes skoczylasAdrian Skoczylas - Prezes

Student politologii na Uniwersytecie Łódzkim. Naukowo sięga do kwestii samorządu lokalnego, społeczeństwa obywatelskiego, partycypacji społecznej i systemów wyborczych. Na co dzień dziennikarz serwisu ezg.info.pl i Radia EZG. Autor i koordynator kilku projektów z dotacji krajowych i zagranicznych. W przeszłości Przewodniczący Koła Naukowego Politologów UŁ. Obecnie m. in. Sekretarz Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Zgierza.

wiceprezes okupskaEmilia Okupska - Wiceprezeska

 

sekretarz adamskiŁukasz Cezary Adamski - Sekretarz 

Socjolog, dziennikarz i trener umiejętności psychospołecznych. Absolwent m.in. Ogólnopolskiej Szkoły Praw Człowieka, Szkoły Trenerów STOP w Warszawie czy szkoleń Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Posiada duże doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami oświatowymi, związkami zawodowymi, samorządami lokalnymi oraz w szkoleniach biznesowych. Autor wielu projektów o charakterze obywatelskim realizowanych przy współudziale środków europejskich. Interesuje się problemami mniejszości społecznych i kulturowych oraz szeroko rozumianą działalnością publiczną. W przeszłości miejski radny i opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. Dziś najczęściej można go spotkać „na mieście” z nieodłącznym mikrofonem i kamerą. 

skarbnik nykielMateusz Nykiel - Skarbnik

 

 

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia:

Jakub Szymański - Przewodniczący

Dorota Wilenczyc

Bartosz Frontczak

 

DZIAŁANIA I PROJEKTY

loading...
.