A A A
 

Jak wiadomo kobiety to słaba płeć, ale ta piękna. Taka potocznie pojawia się o nas opinia. Jednak jako zdeklarowana feministka uważam, że należy jeszcze dodać - cholernie utalentowana. 

I właśnie to do Was apel drogie artystki - zgierzanki. Nasza Redakcja, Stowarzyszenie i teatr ART.51 zabieramy się za planowanie Międzynarodowej Kampanii 16 Dni przeciw przemocy wobec kobiet. Akcja ta odbędzie się już po raz trzeci. Wystartujemy dopiero na koniec listopada, ale już teraz budujemy oprawę artystyczną. Szukamy kobiet z naszego miasta, które śpiewają, malują, tworzą filmiki, grają... a może zajmują się jeszcze czymś, co nawet nie przyszło mi do głowy. Czekamy na Wasze maile. Dzięki zaangażowaniu kobiecego środowiska w inicjatywę, pokażemy, że problem kobiet bitych i maltretowanych psychicznie nie jest nam obcy, a jednocześnie może uda się zaprezentować nasze stanowisko poprzez sztukę kobiecą, jaką uprawiamy.

Zachęcam do pisania do nas - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Może właśnie Ty włączysz się w realizację tego wydarzenia!

---
Justyna Zielińska

 

.