A A A

Park kulturowy Miasto Tkaczy w Zgierzu otrzymał nagrodę w kategorii przestrzeń zrewilalizowana w VIII edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim zorganizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 marca 2012 r. na Uniwersytecie Łódzkim.

W tym roku w kategorii przestrzeń zrewitalizowana nagrody trafiły do Zgierza i Sieradza. Park kulturowy Miasto Tkaczy to odnowiony zespół XIX-wiecznych domów tkackich przy ulicach Rembowskiego i Narutowicza. W ramach projektu odrestaurowane zostały domy tkackie, a także wyremontowane brukowane ulice, posadzone drzewa oraz ustawione gazowe latarnie i ławki. Środki finansowe na ten cel pozyskane zostały z Funduszu Norweskiego. 

Łódzki oddział TUP corocznie dokonuje wyboru najlepszych przestrzeni publicznych na terenie województwa. W ubiegłych latach nagrody otrzymały m.in. Manufaktura oraz odnowiony trójkątny rynek w Łowiczu. Celem konkursu jest promowanie rozwiązań, które przyczyniają się do podnoszenia ładu przestrzennego, a także poprawy estetyki i zwiększenia atrakcyjności placów, ulic, centrów miejskich oraz terenów zielonych regionu.

Katarzyna Sendal 
Wydział Promocji Miasta

źródło: miasto.zgierz.pl

.