A A A

 


9 czerwca 2010 w Żychlinie odbył się IV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Wiosna Radosna".

Wśród zaproszonych gości było 18 placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne, między innymi z Łasku, Stemplewa, Zduńskiej Woli, Kutna, Pabianic, Urzecza, Sochaczewa, Łęczycy czy Sieradza oraz władze miejskie i samorządowe, dzięki którym każdy uczestnik Przeglądu otrzymał wspaniałe nagrody.

Konkurencja była ogromna a zakres prezentacji bardzo różnorodny, jednak jury w składzie: nauczyciel muzyki - pani Iwona Maciejewska, Radna Gminy Żychlin - pani Jadwiga Melcher oraz psycholog logopeda - pani Joanna Krystecka wybrało trzech najlepszych solistów i trzy najlepsze zespoły, wśród których znalazł się Zespół Terapii Teatralno-Muzycznej „AKCENT” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. Sukces jest tym większy, iż Przegląd ma zasięg ogólnopolski i przygotowane prezentacje muzyczne są na wysokim poziomie artystycznym. Zespół „AKCENT” w składzie Damian Antczak, Anna Lelewska, Mariusz Bartosiak, Piotr Sobczak, Aneta Kociak, Katarzyna Flisiak i Piotr Flisiak, przygotowywani przez terapeutkę zajęciową, Julitę Florczak-Sokół i muzykoterapeutę, Kamila Muchę, zaprezentował dwa utwory muzyczne pt. „Gwiazdor” i „Bo lato rozpala” z ciekawym układem choreograficznym, wyśpiewując sobie pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Muzycznej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Wiosna Radosna”.

 

 

Oprócz wspaniałej zabawy, pysznego poczęstunku i niezapomnianej atmosfery, organizatorzy zadbali również o wartościowe nagrody dla laureatów, wśród których była bezprzewodowa klawiatura, słuchawki, głośniki komputerowe, przenośna pamięć oraz torba podróżna na kółkach. Zespół „AKCENT” wrócił szczęśliwy do Zgierza by dzielić się z najbliższymi swoim sukcesem i wspólnie świętować, jednak wszyscy uczestnicy Zespołu wiedzą, że nie można osiąść na laurach, bo za rok kolejna „Wiosna Radosna” w Żychlinie, której nie mogą się już doczekać!

 

Tekst: Julita Florczak-Sokół

 

.