A A A
Sobótka

 Dużo pracy zespołowej, duży wkład energii osób z zewnątrz, dużo czarnych chmur w ciągu dnia. To wszystko działo się 23 czerwca, w noc sobótkową w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki.

Nieformalna Grupa Młodzieży, w skład której wchodzą: Aleksandra Gawrysiak, Adam Kostecki, Dominik Klatka i Jakub Pyrzanowski (członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Boruta) przy pomocy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ISKRA pozyskała środki z Unii Europejskiej programu Młodzież w Działaniu. Cel był prosty i wydawałoby się łatwy w organizacji - Noc Świętojańska nad stawem miejskim. Ogniska, szczudlarze, występy zgierskich zespołów muzycznych i teatralnych - to wszystko rodziło się w głowach tancerzy zgierskiej Boruty. 

Gdy przyszło zmierzyć się z rzeczywistością nie było już tak kolorowo, ale na szczęście obok stała zawsze gotowa do działania Ilona Majewska (coach grupy). Wspólnie doprowadzili do bardzo udanego finału. 

Noc sobótkowa po zgiersku była wydarzeniem atrakcyjnym dla młodych, jak i dla tych starszych. Całość poprowadzona bardzo płynnie, wielopłaszczyznowo tak by nie nudzili się na niej fani muzyki rock i muzyki folk. Bardzo popisowy występ Teatru Ognia FenX z Młodzieżowego Domu Kultury oraz przepiękny taniec obrzędowy w wykonaniu ZPiT Boruta. Dopisała również pogoda, która przez całe przedpołudnie budziła grozę w organizatorach. 

Ja od siebie składam również wielkie podziękowanie za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu. Było to szczególne przeżycie - znów ubrać się w strój ludowy. Z drugiej strony wiem jak wiele kosztowało całą grupę przygotowanie tego wydarzenia. Dlatego też cieszę, że wszystko złożyło się na udaną imprezę miejską i miejmy nadzieję, że nie na ostatnią.

 

 
(Prowadzący imprezę: Justyna Zielińska oraz Adam Kostecki)
 

                      

 
 (występ Zespołu Pieśni i Tańca Boruta)

          

 

Justyna Zielińska

.