A A A

 

Luty to pierwszy miesiąc nowej lokalnej gazety obywatelskiej – „Zgrzyt”. Jej wydawcą jest Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz w ramach projektu „Monitorujemy i animujemy - niezależna gazeta obywatelska w Zgierzu”. Gazeta jest bezpłatna.

Celem głównym gazety jest zaangażowanie obywateli w aktywną działalność na rzecz Zgierza. „Pragniemy by to Zgierzanie i Zgierzanki współtworzyli to nowe wydawnictwo i dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami – mówi zespół Stowarzyszenia Wielokulturowy Zgierz. – Jeśli bliskie są Państwu sprawy Zgierza i okolic, wiedzą Państwo o tym co należy zmienić lub poprawić, chcą Państwo podzielić się ze współmieszkańcami swoimi refleksjami – chętnie użyczymy naszych stron”.

„Chcemy prezentować krytyczne spojrzenie na to, co dzieje się w lokalnym samorządzie – ale nie pominiemy też żadnych dobrych i korzystnych dla interesu publicznego decyzji” – pisze Redakcja „Zgrzytu”. W lutowym numerze znajdziemy także artykuły: „Czy będziemy decydować razem? O partycypacji”, „Sposób na późną dorosłość” o Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także wywiad „Trzeba zarażać kulturą” z nowym doradcą pani prezydent.

Egzemplarze gazety można odnaleźć w instytucjach kulturalnych w Zgierzu, będą także kolportowane w skrzynkach, tramwajach oraz autobusach. Gazeta ma także stronę internetową: www.gazetazgrzyt.pl

Dla osób pragnących włączyć się w pracę gazety zorganizowane zostaną warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego w siedzibie redakcji. Pierwsze warsztaty już 11-12 lutego!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 790 742 852.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Siedziba redakcji: ul. Ks. Rembowskiego 36/40 Zgierz.


Projekt finansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

.