A A A

W trakcie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działo się bardzo wiele - także w Zgierzu. Przygotowaliśmy dla Was bogatą fotorelację autorstwa naszych fotoreporterów z wydarzeń w ramach zgierskiego Finału WOŚP.

Sobotnie fotorelacje zaczynamy od zdjęć Dariusza Zakrzewskiego, który był obecny na koncercie w Spółdzielczym Domu Kultury "SEM". W jego trakcie wystąpiły zespoły taneczne SEM-u (Mała Fantazja, Fantazja, Iskierki, Codex, K2 Junior, K2 Kadra). Odbyła się także licytacja przedmiotów pochodzących ze zbiorów własnych SEM, dzięki której udało się zebrać 1380 zł - najprawdopodobniej jest to najwyższa kwota zebrana w trakcie jednej imprezy w ramach WOŚP w Zgierzu.

Kto nie był na Nocnym Orkiestrowym Maratonie Teatralnym może zapoznać się z fotorelacją Izy Klimek. Na scenie w sali teatralnej MOK najpierw wystąpił Teatr Maniek ze spektaklem "Władza", Paula Baranowska (z tegoż Teatru) w monodramie "Wiersz". Po nich zaprezentował się Teatr Art.51 ze swoim "happeningiem teatralnym" oraz Teatr Orfa z II Wieczorem Kabaretowym "Dżdżownica jest spiczasta, czyli bałwan większy od tatusia". W trakcie licytacji zebrano niemal tysiąc złotych - w tym 500 zł za prywatny spektakl Teatru Maniek!

Niedziela rozpoczęła się od Moto-Orkiestry na Osiedlu 650-lecia. Obecny tam Piotr Tołłoczko, który sam skorzystał z motoryzacyjnych atrakcji, przygotował bardzo ciekawy zestaw zdjęć przedstawiający zarówno pokaz udzielania pomocy przez strażaków, jak i same przejażdżki - nie raz zakończone błotem na masce samochodów.

Finał zgierskiego WOŚP miał miejsce na scenach MOK-u oraz Klubu AgRafKa. Zakończenie weekendu swoimi występami uświetnili: Blackened, Kumama, Julya & Taktyczny Wojtek, Rocket Mary, Sjón oraz Citizen. O 20.00 tradycyjnie pojawiło się zgierskie światełko do nieba - w tym roku "puszczone" z Placu Jana Pawła II. Więcej w fotorelacji Izy Klimek.
Przez trzy dni w Zgierzu udało się zebrać ponad 86 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Przypominamy, że nadal trwają aukcje WOŚP w serwisie Allegro.
.