A A A

Tramwaje linii „16” oraz „46” będą jeździć także po 1 stycznia 2012 r. Stanie się tak na mocy listu intencyjnego zawartego pomiędzy władzami Łodzi, Zgierza i Ozorkowa. Od kwietnia linię 46 przejmie MPK Łódź.

29 grudnia na sesji Rady Miasta Zgierza, wiceprezydent Grzegorz Leśniewicz przedstawił propozycję rozwiązania problemu w postaci listu intencyjnego, który uzyskał poparcie radnych. List został podpisany 30 grudnia przez 5 stron: gminę miasto Łódź, gminę miasto Zgierz, gminę Zgierz, gminę miasto Ozorków oraz gminę Ozorków.

Treść listu intencyjnego.

Od 1 kwietnia 2012 r. obie linie ma obsługiwać spółka MPK Łódź – na trasie od Łodzi do Ozorkowa jeździć będziemy na łódzkim bilecie. Ilość kursów oraz długość trasy zachowają dotychczasowy zakres. Pracownicy Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej zostaną przejęci przez MPK Łódź. Do końca marca zarówno linia 16 jak i 46 mają funkcjonować tak jak do końca 2011 roku.

List intencyjny ma zakończyć około półroczną walkę o utrzymanie linii 46. Pod koniec czerwca prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska wypowiedziała porozumienie o komunikacji Łodzi z pobliskimi gminami z 1993 roku. Od tego czasu toczyły się negocjacje, w które zaangażowane były władze Zgierza oraz Ozorkowa. Obronę tramwaju wsparli zgierscy posłowie (Marek Matuszewski i Artur Dunin), pracownicy MKT, które dotychczas obsługiwało linię 46, a także zgierzanie i ozorkowianie zbierający podpisy na listach protestacyjnych oraz organizujący manifestacje pod Urzędem Miasta Łodzi.

.