A A A

Z tej okazji o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zgierza odbędzie się uroczysta sesja, na którą zaproszeni zostali wszyscy dotychczasowi radni i prezydenci miasta. Uczestnicy wysłuchają referatu podsumowującego 20 lat działalności samorządu terytorialnego w Zgierzu oraz wystąpień okolicznościowych. Wybitni działacze otrzymają listy gratulacyjne. Podczas sesji wręczone zostaną przyznane w tym roku przez Radę Miasta tytuły honorowe "Zasłużony dla Miasta Zgierza" i "Honorowy Obywatel Miasta Zgierza".

Po sesji, władze miasta i zaproszeni goście złożą kwiaty pod Słupem Pamięci przy ul. Długiej 29.

W godz. 17.30 - 20.30 zapraszamy wszystkich zgierzan do kina w starym tramwaju, który stanie na mijance tramwajowej przy ul. Łódzkiej 5 (przy budynku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa). W zabytkowym wagonie typu 5N wyświetlany będzie film o dawnym Zgierzu, a w wozie typu Sanok odbędzie się promocja wydawnictwa "Prace i Materiały Muzeum Miasta Zgierza" - tom VII/2010.

Z okazji jubileuszu na placu Jana Pawła II otwarta zostanie wystawa ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Pamiętny rok 1989". Stanowić ją będzie dziesięć 2,5-metrowych stelaży ze zdjęciami dokumentującymi zmiany ustrojowe w kraju sprzed 20 lat. Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca br.

 
źródło www.miasto.zgierz.pl

 

 

.