A A A

(fot. Dariusz Zakrzewski)

W dniach 2-4 września po raz ósmy już odbył się Jarmark Województwa Łódzkiego. Wiele stoisk z województwa łódzkiego (ale nie tylko), mnóstwo występów zespołów tworzących różną muzykę i tańczących odmienne style taneczne. A wśród nich reprezentujący Zgierz Zespół Pieśni i Tańca Boruta.

Fotorelacja w naszej Galerii.

Zebrana przed sceną Konstantynowa publiczność była dość liczna, a wśród niej nie zabrakło wiernych fanów zespołu. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć „lublin”. Dziewczęta ubrane w kolorowe, obszerne sukienki i ciasne gorsety oraz panowie w czarnych strojach z kolorowymi haftami i słomkowych kapeluszach zdobionych kwiatami i pawim piórem na głowie po raz kolejny pokazali swoją miłość do tańca i sztuki ludowej. Tradycyjnie w towarzystwie kapeli, towarzyszącej zespołowi również w ludowych strojach, z uśmiechem na twarzy po raz kolejny udowodnili, że folklor wciąż żyje i jest kultywowany przez młodych ludzi. Zespół zebrał gromkie brawa a na twarzach widzów wyraźnie malował się podziw i zadowolenie. Bez wątpienia można powiedzieć, że Boruta godnie reprezentuje Zgierz.

Można powiedzieć, że wrzesień i październik to dla Boruty miesiące „sezonowe” ze względu na liczne dożynki i jarmarki, więc niedługo zapewne znów będziemy mieli okazję podziwiać zespół i jego pełne pasji wykonania ludowych tańców i pieśni.

Paula Baranowska

 

.