A A A

Zgierski MOPS informuje, że przekazano wyprawki szkolne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej im. bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu.

 

W tym roku zwiększyło się grono darczyńców. Zaliczyć do nich należy:

1. Zakład Energetyczny PGE Dystrybucja S.A., Oddział Łódź-Miasto

- przedstawiciel Oddziału Pani Alina Chwiejczak w dniu 1.09.2011 r. przekazała 30 wyprawek szkolnych, które zostały wręczone dzieciom
w Domu Dziennego Pobytu.

2. Pani Poseł na Sejm RP - Agnieszka Hanajczyk - w dniu 1.09.2011 r. przekazała wraz z pracownikami Biura Poselskiego 12 wyprawek szkolnych w siedzibie MOPS w Zgierzu, które sa przekazywane dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

3. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich - EZG w Zgierzu

- przedstawiciel stowarzyszenia Pani Justyna Zielińska przekazała
14 kompletów wyprawek szkolnych. Stowarzyszenie również przekazało 38 wyprawek, które były dane dzieciom wytypowanym przez Ligę Kobiet Polskich i Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń".
Ponieważ w tym roku tak się szczęśliwie złożyło, że tych inicjatyw związanych z organizowaniem wyprawek dla dzieci jest więcej ku naszej uciesze, staramy się koordynować działania tak aby wyprawki trafiły do tych dzieci, które nie otrzymały pomocy z innego źródła - mówi Ewa Lesiak - Dyrektor MOPS.
Wszystkim darczyńcom z całego serca serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych. Byliśmy świadkami wielu wzruszających chwil, kiedy to dzieci z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na buziach odbierały wyprawki. Niech ten uśmiech dzieci będzie podziękowaniem dla tych, którzy podjęli trud zorganizowania tych cennych inicjatyw - czytamy na stronie MOPS.
źródło: mopszgierz.pl

 

.