A A A

EZG.INFO: Co to takiego – Ja i moje miasto?

Anka Perek: To projekt, który został dofinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. To pieniądze dla młodych stowarzyszeń, takich jak nasze, które dzięki temu mogą wzmocnić swoją strukturę. My właśnie jesteśmy po remoncie biura, w którym będziemy pracować jako stowarzyszenie. Mamy za sobą spotkania z młodzieżą w szkołach ponadgimnazjalnych. Opowiadaliśmy im o nas, a także zapraszaliśmy na warsztaty, do działań artystycznych, które pomogą nam przeanalizować potrzeby młodych zgierzan.

 

EZG.INFO: Interesująco brzmi szereg działań artystycznych właśnie? Co to będzie?

 
A.P.: Założyliśmy w projekcie stworzenie ruchomej wystawy fotograficznej, gdzie młodzi ludzie za pomocą aparatów pokażą jak widzą Zgierz, swoje środowisko, ludzi dookoła. Chcemy dać im możliwość wypowiedzenia się. Dajemy wolność kreacyjną, ale leży na nich odpowiedzialność za efekt końcowy. To trochę może uczy rozwagi i myślenia.

 

EZG.INFO: Co chcecie osiągnąć?

A.P.: Z jednej strony tworzymy siebie jako stowarzyszenie, współpracujemy z innymi organizacjami w Zgierzu – ze Stowarzyszeniem im. Gołąba, pracującym ze zdolną młodzieżą oraz ze Stowarzyszeniem EZG. My budujemy swoją strukturę i mamy nadzieję, że zachęcimy kilka nowych osób do przyłączenia się. A tu warto dodać, że organizujemy dwa wyjazdy w lipcu szkoleniowe, w których można uczestniczyć. Są bezpłatne, oczywiście liczba miejsc ograniczona, ale wystarczy się do nas zgłosić. Z drugiej strony chcemy zrealizować wystawę, filmik, 8 audycji radia internetowego.

 

EZG.INFO: Dużo działań, dość krótki czas?

A.P.: Krótki, ale intensywny. Na szczęście jesteśmy młodzi i mamy dużo energii. A wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.


Projekt „Ja i moje miasto” - to kolejna propozycja dla młodych mieszkańców Zgierza, z której warto korzystać. Warsztaty i wszystkie propozycje są bezpłatne, wystarczy napisać maila, aby otrzymać szczegółowe informacje. Przed Wami jeszcze warsztaty z dziennikarstwa radiowego oraz realizacji dźwięku a także przygotowanie 8 audycji radiowych, udział w interesujący szkoleniach, m.in. z komunikacji, z zarządzania czasem i zespołem ludzkim.

Z wszelkimi pytaniami piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

.