A A A

Co było?

8. i 9. marca odbywały się Targi Czasu Wolnego, podczas których zgierska młodzież mogła zapoznać się z szeroką paletą możliwości spędzania wolnego czasu w naszym mieście.

 

(Centrum Kultury Dziecka na Targach)

 

 

(ZHP i przygotowania do Targów)

 

Co jest?

Od początku kwietnia organizowane są na terenie Miasta różnorodne warsztaty: filmowe, fotograficzne, muzyczne, historyczne, z rysunku komiksu i teatralne. W działania te zostało zaangażowanych 8 specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu, w profesjonalny sposób mogą przekazywać swoją wiedzę, młodym Zgierzanom. Każde z zajęć zakończą się kolejno: nagraniem filmu o młodych zgierzanach, wystawą zdjęć młodych w Zgierzu, nagraniem ścieżki dźwiękowej związaną z Miastem, napisaniem krótkiej, zrozumiałej dla młodych ludzi notki o Zgierzu, stworzeniem krótkiego komiksu związanego ze Zgierzem oraz przedstawieniem teatralnym.

 

(warsztaty fotograficzne, prowadzący Krystian Śmiałek i uczestnicy)
 
 

 
(uczestnicy warsztatów fotograficznych)
 

 

 

Co będzie?

Już 19. czerwca odbędzie się oficjalne zakończenie projektu, podczas którego zostaną zaprezentowane efekty trwających prac warsztatowych, jak i również będzie można posłuchać dobrej muzyki – zachęca koordynator projektu Jakub.

 

.