A A A


(fot. Iza Klimek)

4 i 5 czerwca w Parku Miejskim zgierzanie mogli wziąć udział w obchodach Święta Miasta Zgierza. Pierwszego dnia koncert promujący MuZgi w Parku Miejskim oraz występ KUMAMY i KORY odbywający się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. A w niedzielę – Miejski Dzień Dziecka.

Rozpoczęło się od występów zespołów muzycznych i tanecznych m. in. z MDK, SDK „SEM”, Centrum STYL, chóru Tęczowe Nutki. Odbył się także pokaz zapaśniczy przygotowany przez Zgierskie Towarzystwo Atletyczne. Przez cały dzień można było także korzystać z bezpłatnego przejazdu rikszą, a także z wodnych kul oraz parku linowego.

O godz. 15.00 na scenie pojawił się zespół Kredens Acoustic. Był to znak, że przyszedł czas na promocję płyty MuZgi 2011. Prócz MuZgowej piosenki „Tic-Tac”, jazzowo-bluesowa ekipa promowała także swój drugi album, nad którym kończą pracę. Jako drugi zaprezentował się Citizen, czyli hip-hopowy skład z mocnymi brzmieniami, którego próbkę można wysłuchać w utworze „Hip-hop to my”. Trzecią ekipą na scenie był Zespół BOSO, który naprawdę wystąpił boso – na płycie znalazła się ich kompozycja „Muzyka”. Jako ostatnie wystąpiło MusLi – kończąc swój występ MuZgowym utworem „Ludzka rzecz”.

Sama płyta MuZgi 2011 – wraz z broszurą informującą o wszystkich zespołach – rozdawana była przez Miejski Ośrodek Kultury tuż obok sceny, ciesząc się dość sporym zainteresowaniem zgierzan. W Parku była także pani prezydent, dr Iwona Wieczorek, która wraz z posłem Markiem Matuszewskim rozdawała balony z logo Zgierza, promujące miasto. (FOTORELACJA Z ŚWIĘTA MIASTA W PARKU)

Od godz. 18.00, czyli tuż po zakończeniu MuZgowego koncertu, zaczęły kursować autobusy jadące pod Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie od 18.30 miał miejsce główny koncert dnia. Wystąpili tam: zespół KUMAMA oraz gwiazda Dni Zgierza, KORA. (FOTORELACJA Z KONCERTU)


(fot. Dariusz Zakrzewski)

Święto Miasta to również Miejski Dzień Dziecka, który w tym roku odbył się w niedzielę w Parku Miejskim. Piękna, słoneczna pogoda i dużo wyjątkowych atrakcji dla dzieciaków, przyciągnęły tłumnie całe rodziny nad staw.

Scena od 12.00 zachęcała tanecznymi i wokalnymi występami, swoje układy zaprezentowały przedszkolaki z grupy tanecznej Centrum Kultury Dziecka, z Miejskiego Przedszkola Nr 12 pod Topolą, Miejskiego Przedszkola Nr 3 integracyjnego z oddziałami specjalnymi. Były również starsze grupy tańczące przy Gimnazjum Nr 1, zespół Bessi, formacje hip-hop i breakdance z CKD. Liczną widownię do parku ściągnął dobrze znany w Zgierzu Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”, który jak zwykle nie zawiódł swojej wiernej publiczności. Wokalnie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym a także działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury Akademia Dźwięku.

Oprócz występów lokalnych grup, najmłodsi zgierzanie mieli okazję zobaczyć dwa spektakle teatralne - bajki "Sznurkowe skrzaty" oraz "Opowieści z Doliny Maminków". W samym Parku zaś na małych i większych mieszkańców naszego miasta czekało artystyczne miasteczko CKD, a w nim warsztaty gry na bębnach, tworzenia biżuterii, rzemiosła artystycznego, a także malowanie buzi i puszczanie wielkich baniek mydlanych.

Tego dnia z pewnością wszystkie dzieciaki były zachwycone ilością propozycji na spędzenie tego dnia, a i sami organizatorzy choć zmęczeni, to z zadowoleniem kończyli pracę podczas Miejskiego Dnia Dziecka.
tekst: Adrian Skoczylas, Justyna Zielińska
zdjęcia: Iza Klimek, Dariusz Zakrzewski, inne w Galerii: także Jakub Grzybowski

.