A A A

(fot. MDK Zgierz)

8 kwietnia 2011 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu po raz siódmy odbyła się uroczysta Gala Kameleona, podczas której wręczono Statuetki Kameleona i wyróżnienia osobom, instytucjom i firmom wspierającym rozwój kultury w naszym regionie w 2010 r.

Statuetki Kameleona oraz wyróżnienia zostały przyznane w dniu 18 marca 2011 r. przez Kapitułę Kameleona w składzie: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Grzegorz Leśniewicz, Małgorzata Markowska, ks. Marcin Undas, Arkadiusz Walczak, Jadwiga Wlaźlińska.

W naszej Galerii fotorelacja z Gali.

W kategorii:

  Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej przyznano:

  • dwa wyróżnienia dla  - dra kanonika Andrzeja Blewińskiego i Dariusza Zawadzkiego,
  • statuetkę dla – Domu Dziennego Pobytu (odebrała Pani Katarzyna Kapusta)

 Media przyznano:

  • dwa wyróżnienia dla – serwisu informacyjnego EZG.INFO.PL (odebrała Pani Justyna Zielińska, redaktor naczelna) oraz portalu Czasdzieci.pl (odebrała Pani Anna Perlińska –Supeł, redaktor naczelna),
  • statuetkę dla – portalu WirtualnyZgierz.pl (odebrał Pan Piotr Majewski).

Sponsor przyznano:

  • dwa wyróżnienia dla – Wydawnictwa Family Cup (odebrał Pan Janusz Leszczyc-Zielonacki) oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi,
  • statuetkę dla - Katarzyny Galant-Matusiak, Bestseller Retail Poland

 Szczególne Osiągnięcia Artystyczne przyznano:

  • wyróżnienie dla – Pana Krzysztofa Kociszewskiego,
  • statuetkę dla - Filipa Garbacza.

 

Galę uświetnił występ zespołów wokalnych „Sposób na Nudę”, „Sposobik na Nudę” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu, Zespołu „Cantabile” działającego przy Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu i występ akordeonisty Eliota Bekera i skrzypaczki Justyny Lichwały z ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu oraz duetu gitarowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zgierzu w składzie Adrian Latosiewicz i Jędrzej Zieleń – uczniów Krzysztofa Kociszewskiego.

za: Młodzieżowy Dom Kultury

 

W imieniu serwisu EZG.INFO.PL na Gali wyróżnienie odebrała Justyna Zielińska:

- Było to dla mnie wielkie zaskoczenie. Wyróżnienie przyjmujemy jako dobrą wróżbę i jako potwierdzenie, że to co robimy dla tego miasta ma sens. 

Gala Kameleona to wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście i choć to impreza bardzo lokalna to właśnie powinno się częściej mówić o tych, którzy robią wiele dla Zgierza i dla jego mieszkańców. Co więcej robią to bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem.

Wkrótce umieścimy rozmowy z poszczególnymi nagrodzonymi, tak by czytelnicy serwisu mogli zapoznać się bliżej z ich działalnością.

.