A A A

kolegiumzgierz

Zakład Kształcenia Nauczycieli w Zgierzu obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniach 13-20 maja przy ul. 3 Maja 46a odbędzie się cykl wydarzeń, konferencji i spotkań upamiętniających tę rocznicę.

Od niedzieli 13 maja do środy 16 maja w godz. 20.00-21.30 zaplanowano koncerty "Zatrzymaj czas w piosence" - w kolejnych dniach wystąpią m. in. Witek Świątczak, Julia Szwajcer i kwartet smyczkowy Akademii Muzycznej w Łodzi. Równolegle w Minimuzeum Oświaty odbywać się będzie projekcja filmów autorstwa dra Bronisława Matusza (WODN Zgierz) pt. "Wczoraj - Dziś - Jutro - 100 lat istnienia Zakładu Kształcenia Nauczycieli w Zgierzu".

17 maja w godz. 15.00-17.30 środowisko nauczycielskie oraz zainteresowane osoby będa mogły wziąć udział w konferencji jubileuszowej. Jednym z prelegentów będzie Adrian Skoczylas (Stowarzyszenie EZG), który w wystąpieniu "Zagrajmy w dawny Zgierz" opowie o projektach Stowarzyszenia realizowanych wspólnie z Muzeum - m. in. "Zgierscy Fabrykanci".

W sobotę 19 maja Zakład zaprasza na Jubileuszowy Piknik w godz. 11.00-19.00. Obchody zakończy koncert w niedzielę 20 maja o godz. 20.00 (gwiazda wieczoru to niespodzianka).

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie www.prof.get.edu.pl.

.