A A A

poduszkowiec46

Nowe poduszkowce zostaną później przemalowane na kolory zgierskich autobusów

Z nieoficjalnych informacji z Miejskich Usług Komunikacyjnych dowiadujemy się, że ostatni zakup ekologicznych, napędzanych gazem CNG autobusów to nie jest ostatnie słowo władz miasta. Jeszcze w tym roku planowane jest wypożyczenie dla miasta czterech poduszkowców!

Nie cichną echa niedawnego zawieszenia linii tramwajowych w obrębie miasta, a zgierski Magistrat zdążył już pochwalić się zakupem ekologicznych autobusów do obsługi pasażerów. Nie zadowala to jednak wszystkich mieszkańców miasta, pozbawionych w wielu przypadkach dogodnego dojazdu do pracy lub szkoły w stolicy aglomeracji.

Wobec licznych zapytań i skarg na opieszałość urzędników, prezydent Staniszewski podjął w ostatnich dniach zaskakującą decyzję. Wobec wielomilionowych nakładów na modernizację linii 46, zdecydował się wypożyczyć dla miasta cztery poduszkowce.

- Jest to środek transportu niewymagający poprawy stanu torowiska ani trakcji, zatem przy założeniu, że usuniemy istniejące słupy i poszerzymy tym samym pas dla poduszkowca, moźemy z powodzeniem takie rozwiązanie wykorzystać, aby poprawić choćby los mieszkańców Proboszczewic, teraz częściowo odciętych od świata - argumentuje. Dodatkowo poduszkowcom nie straszne będą trudne warunki kilkugodzinnych ulew i podtopień, które paraliżowały ruch tramwajowy.

Poduszkowiec o specjalnie wydłużonym kształcie będzie w stanie pomieścić do 150 osób. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na szybkie przemieszczanie się pomiędzy przystankami, podróż będzie można odbyć jedynie na siedząco. Pozostałe warunki jazdy nie ulegną pogorszeniu wobec podróży tramwajem. Oznacza to, że pasażerowie mogą liczyć na sztuczne szarpanie, drgania i turbulencje. Światło będzie przygasać przy dojeździe do przystanku, z tyłu pojazdu akordeonista zagłuszy szum silnika, a kierujący jak za najlepszych czasów linii tramwajowych będzie jednocześnie bezpiecznie wiózł pasażerów do celu i rozmawiał z najbliższymi przez telefon.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu inwestycji i czekamy na upublicznienie rozkładu oraz trasy poduszkowców.

.