A A A


Zgierskie Centrum Zdrowia i Urody przy Kamiennej 55, choć z zewnątrz wygląda niepozornie, w środku wita wyjątkowym, orientalnym klimatem oraz świecami. Justyna Zielińska i Adam Kostecki wybrali się tam w czwartkowe popołudnie wiedzeni ciekawością miejsca, które choć otwarte od listopada, kusi dużą ilością zabiegów i ma już swoje stałe klientki. Przy kawie swój czas poświęciły im Magdalena Sobińska-Niewiadomska, kosmetolog i właścicielka Centrum oraz Sylwia Bagińska, masażystka.

 

Adam Kostecki: Pierwsza kwestia mnie intrygująca – kosmetolog a kosmetyczka, jakie są różnice?

Magda Sobińska – Niewiadomska: Przede wszystkim kosmetolog jest po studiach. Poza tym może wykonać większą liczbę usług, czyli zabiegi bardziej inwazyjne.

A.K.: Czyli można powiedzieć, że w waszym Centrum można liczyć na dużą ilość zabiegów, których nie znajdziemy w innych miejscach w Zgierzu?

M.S.N.: Mamy bogatą list zabiegów, aczkolwiek nadal ją rozwijamy, wzbogacamy o pewne nowinki. Sama nadal jeżdżę na szereg szkoleń, dokształcam się na bieżąco.

Justyna Zielińska: Pani Magdo, przejdźmy więc do celu naszej wizyty. Jesteśmy po zimie, pewnie trochę zmęczeni. Co poleca pani szczególnie w tym momencie?

M.S.N.: Oczywiście zabiegi wiosenne, czyli złuszczające, odświeżające, oczyszczające. Wykonujemy także masaże relaksacyjne i wyszczuplające. Łączymy również te zabiegi z maszynami, które posiadamy. W tej chwili wprowadzamy także zabiegi z medycyny estetycznej, tzn. peelingi i kwasy. To są takie zabiegi, na których pracują także dermatolodzy. To jest bardzo porządne odświeżenie naszej buzi. Taki peeling jest dobry szczególnie dla pań 40+, ale jednorazowo mogą skorzystać z tego również młodsze kobiety. Zależy to od potrzeb, od stanu skóry i problemów jakie występują.

J.Z.: Czy przychodząc do Centrum możemy liczyć na fachową pomoc i poradę, jeśli chodzi o wybór najlepszego dla nas zabiegu?

M.S.N.: Oczywiście, doradzamy klientkom, co będzie dla nich dobre. Dobieramy zabiegi indywidualnie do danych potrzeb oraz wieku przede wszystkim.

A.K.: Mówiła pani o ciągłym uzupełnianiu oferty, czy coś nowego pojawi się niebawem wśród bogatej oferty Centrum?

M.S.N.: Pojawią się botoksy, kwas hialuronowy. Chcę postawić właśnie na rozwój medycyny estetycznej. Nie tylko zakład kosmetyczny, gdzie robimy paznokcie, makijaż, co w naszej podstawowej ofercie oczywiście się znajduje. Będą też masaże bambusem lub bańką chińską.

J.Z. A jak już mówimy o masażach, które mają się pojawić, powiedzmy, co już jest.

Sylwia Bagińska: Wymienianie zacznę od masażu klasycznego, czyli leczniczego. Poza tym wykonujemy masaż relaksacyjny oraz drenaż limfatyczny. Przygotowałam również masaż ujędrniający, bo wiadomo, że po zimie właśnie tego potrzeba ciału. Chcemy, by było ono bardziej elastyczne i jędrne, zdrowe. Taki zabieg trwa 30 minut, bo jest bardzo wyczerpujący.

J.Z.: Rozumiem, że masaż klasyczny jest w ofercie z myślą o osobach, które mają jakieś dolegliwości i potrzebują rehabilitacji?

S.B.: Dokładnie tak. Polecam go przy bólach, nerwobólach, co więcej w sytuacjach pourazowych, gdy są potrzebne takie zabiegi.

J.Z. Ile spotkań najlepiej zaplanować, by wrócić do formy?

S.B.: Polecam paniom standardowo 10 zabiegów po 30 minut. Nasze Centrum ma w ofercie karnet, gdzie płacimy za 9 spotkań, a 10 mamy gratis.

A.K.: Drenaż limfatyczny to dość często spotykane hasło w wielu salonach SPA, ale czym jest dokładnie?

S.B.: Kobiety odczytują to bardzo różnie. Generalnie ten zabieg robi się po usunięciu piersi, ale nie tylko, również przy rożnego rodzaju obrzękach. Celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym. Ale kobiety przychodzą do salonów na te masaże, myśląc, że to im pozwoli pozbyć się własnych niedoskonałości.

A.K.: Czyli to mit, że drenaż działa jakkolwiek na spalanie tkanki tłuszczowej?

S.B.: Każdy masaż działa w jakimś stopniu, w jakimś procencie. Ale nie ma sensu robić czegoś, co nie przynosi większej skuteczności. Po prostu ważne jest, by wybrać dla siebie masaż, który faktycznie nam pomoże .

J.Z., A.K.: Bardzo dziękujemy za rozmowę.

A dla naszych Czytelników Redakcja Serwisu wraz z Centrum Zdrowia i Urody ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest masaż (do wyboru) klasyczny lub relaksacyjny. Wystarczy do 15 kwietnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przysłać odpowiedź na pytanie:

W jakich zabiegach wykorzystuje się kwas hialuronowy?

W temacie konkursu wpisujemy „Centrum Zdrowia i Urody”.

.