A A A

staniszewski przemyslaw

Prezydent Staniszewski odbierający telefon z propozycją udziału w filmie 

Wielokrotnie zgierskie plenery pojawiały się w filmach znanych polskich reżyserów. Teraz przyszedł czas na to, by na ekranach zagościły też twarze znanych zgierzan. Podczas realizacji jednego z filmów wytrawne reżyserskie oko dostrzegło aktorski potencjał w prezydencie Miasta Przemysławie Staniszewskim. Zaproponowano mu rolę... prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego w najnowszej produkcji Telewizji Polskiej.

Film opowiadać ma o Warszawie ostatnich lat okresu międzywojennego do wybuchu II wojny światowej. Chociaż szczegóły współpracy owiane są na razie tajemnicą, prezydent ostrożnie potwierdza tę informację. Jak mówi - występ w filmie był zawsze jego marzeniem. I chociaż nie myśli o zmianie zawodu, to chętnie spróbuje swoich sił w tej nowej roli. Nieoficjalnie Wydział Promocji podaje, że warunkiem udziału prezydenta Zgierza w filmie mogło być nakręcenie kilku scen w Mieście Tkaczy oraz epizodyczna rola zgierskiego jeża.

Czy jest to początek artystycznej kariery prezydenta Zgierza czy też zapowiedź nowej ścieżki w polityce? Przekonamy się po premierze filmu pod koniec tego roku.

.