A A A

seniorwigor

Dzienny Dom Opieki „Senior-Wigor” w Zgierzu otrzyma z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie na działalność w kolejnym roku. Placówka powstała w naszym mieście rok temu również dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dzięki konkursowi otrzyma 60 tys. zł na funkcjonowanie dziennego domu opieki w 2017 roku. Zgierski „Senior – WIGOR” zapewnia m.in. bezpieczne miejsce do spędzania czasu dla seniorów, różnorodne formy terapii zajęciowej i rehabilitacji fizycznej, udzielanie pomocy w załatwianiu spraw osobistych i urzedowych. Dzienny Dom dysponuje świetlicą, kuchnią, pomieszczeniami do odpoczynku i terapii, łazienką, pralnią, pokojem pielęgniarskim oraz placem z ogrodem.

W otwartym konkursie ofert w ramach Programu wieloletniego „Senior-WIGOR” dofinansowanie otrzyma 49 jednostek, które ubiegały się o dotację na uruchomienie placówki oraz 97 na kontynuację jej działalności. W pierwszej edycji konkursu utworzono 119 placówek „Senior-WIGOR” w całym kraju.

 

.