A A A

autobus 1

Od 1 września ulega zmianie część rozkładów jazdy zgierskich linii autobusowych nr 1, 4, 5 i 8. Powstaje również nowa linia nr 7, która łączyć będzie os. 650-lecia i Dworzec PKP.

Na linii nr 1 pojawi się wariant eskpresowy linii (3 kursy), który połączy skróconą trasą dwa przystanki kolejowe Zgierz Północ (os. 650-lecia) - Zgierz (ul. Kolejowa) oraz Starostwo Powiatowe na ul. Sadowej. 

Trasa autobusu linii nr 4 zostanie zmieniona na odcinku Śniechowskiego do 1 Maja. Autobusy linii nr 4 z ul. Śniechowskiego skręcą w ul. Łódzką do 1 Maja,  następnie Łąkową, Łódzką, ks. Popiełuszki i Dąbrowskiego do 1 Maja, gdzie wrócą na stałą trasę. Dla linii 8 analogicznie. Wyłączony z użytkowania zostanie przystanek Plac Kilińskiego oraz 1 Maja/Dubois dla obu linii. Drugą zmianą będzie wydłużenie wybranych kursów obu linii do pętli Konstantynowska (tor PKP). W miesiącu wrześniu wybrane kursy w weekendy będą kursowały do Ośrodka Wypoczynkowego "Malinka".

Zmiana rozkładów jazdy linii nr 5:

Nowa linia autobusowa nr 7, łącząca dwa zgierskie przystanki kolejowe (os. 650-lecia oraz ul. Kolejowa), dodatkowo skomunikuje ulice Dubois i Rembowskiego. 

Objazd ul. Piątkowskiej:

W związku z przebudową ul. Piątkowskiej na obecną chwilę trasa będzie różniła się od docelowej. Linia zamiast pojechać ul. Piątkowską, Piłsudskiego i 1 Maja w kierunku Kolejowa (dworzec PKP), z ul. Sieradzkiej skręci w al. Armii Krajowej, po czym pojedzie ulicami Długą i Dąbrowskiego. Rozkład jazdy z uwzględnieniem objazdu zostanie wkrótce opublikowany.

Zmianie ulegną również kursy dojazdowe/zjazdowe.

W związku z rozbudową ul. Piątkowskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Piłsudskiego i Musierowicza, w miesiącu wrześniu 2016 r. planowane są również zmiany tras linii 6 i 51. 

.