A A A

paka16 paczki

Zakończyła się 6. edycja zbiórki artykułów szkolnych "Paka dla Uczniaka". Podczas finału w ogrodzie MOK odbyło się m. in. dyktando i tradycyjny turniej siatkówki wygrany przez drużynę Artystów. Dzięki akcji udało się zebrać wyprawki dla 50 dzieci.

Organizatorem akcji Paka dla  Uczniaka jest Stowarzyszenie EZG. W poprzednich pięciu edycjach udało się zebrać ponad 220 wyprawek szkolnych. W tym roku trafią one do rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, które nie otrzymują wsparcia z innych świadczeń, rodzin niepełnych we współpracy z Fundacją Jeden+ oraz rodzinnych domów dziecka prowadzonych przez Fundację Happy Kids. 

Zakupione artykuły i przybory szkolne można było zostawiać w specjalnie oznakowanych pudłach w trzech sklepach w Zgierzu: ATENA Sklep, Księgarnia „Z prawdziwego zdarzenia” oraz w sklepie MAKOM lub przynieść na finał akcji do ogrodu MOK. Kolejnym sposobem wsparcia akcji była wpłata pieniędzy na konto bankowe Stowarzyszenia. W ramach akcji zebrano wyprawki dla 50 dzieci, 39 z nich otrzymało także nowe plecaki. Wartość zbiórki szacowana jest na ok. 5 tys. zł.

GALERIA - FINAŁ VI EDYCJI AKCJI PAKA DLA UCZNIAKA 

Finał akcji odbył się 28 sierpnia w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. Pierwszym punktem programu było III Zgierskie Dyktando. Najlepiej z polską ortografią poradzili sobie Elżbieta Świerkiel, Elżbieta Dymek i Adam Osuch. Na Rodzinny Quiz wiedzy o języku angielsku i krajach anglojęzycznych zaprosił partner akcji, British Centre. Fundacja Happy Kids zadbała o pomalowane twarze obecnych dzieci, a Fundacja Jeden+ zaprosiła najmłodszych na pokaz WenDo i samoobrony. Kolejny raz na finale obecna była zumba, w tym roku instruktorką była Sylwia Bartczak.

W tradycyjnym turnieju siatkówki w tym roku uczestniczyły trzy drużyny: Artyści, Politycy i Zgierska Kuźnia Piwna. W pierwszym meczu Kuźnia wygrała z Politykami 2:1. Zgierscy radni musieli pożegnać się z turniejem po drugiej porażce 1:2 z Artystami. W ostatnim meczu o finałowy triumf lepsi okazali się przedstawiciele zgierskiej kultury, którzy wygrali z "Piwoszami" również 2:1 w setach. Artyści okazali się zwycięzcami pakowego turnieju już czwarty raz.

 

.