A A A

paka dla uczniaka logo

Szósty raz Stowarzyszenie EZG zaprasza do udziału w zbiórce artykułów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci ze Zgierza w ramach akcji „Paka dla Uczniaka”. Akcję można wesprzeć poprzez przekazanie darów rzeczowych lub wpłatę na konto organizacji. Rodzinno-rekreacyjny finał akcji odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury.

W poprzednich pięciu edycjach udało się zebrać ponad 220 wyprawek szkolnych. W tym roku trafią one do rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, które nie otrzymują wsparcia z innych świadczeń, rodzin niepełnych we współpracy z Fundacją Jeden+ oraz rodzinnych domów dziecka prowadzonych przez Fundację Happy Kids.

Zakupione artykuły i przybory szkolne można zostawiać w specjalnie oznakowanych pudłach w trzech sklepach w Zgierzu: ATENA Sklep (ul. Piątkowska 56), Księgarnia „Z prawdziwego zdarzenia” (ul. Gałczyńskiego 30a) oraz w sklepie MAKOM (ul. Popiełuszki 3a) lub przynieść na finał akcji do ogrodu MOK. Kolejnym sposobem wsparcia akcji jest wpłata pieniędzy na konto bankowe Stowarzyszenia EZG: 52 2030 0045 1110 0000 0222 2700, w tytule przelewu wpisując „Paka dla Uczniaka”.

W niedzielę 28 sierpnia zbiórkę zwieńczy rodzinno-rekreacyjny finał w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Mielczarskiego 1). Program przedstawia się następująco:

15.00 – III Zgierskie Dyktando (zapisy mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu wydarzenia)

15.30 – Rodzinny Quiz Językowy (zaprasza British Centre)

16.00 – Turniej Siatkówki (z udziałem drużyn: Artystów, Nauczycieli, Polityków i Zgierskiej Kuźni Piwnej)

18.00 – Zumba (instruktorka: Sylwia Bartczak)

W trakcie finału Fundacja Wspierania Samodzielnego Rodzicielstwa i Dzieci z rodzin niepełnych „Jeden(+)” zaprasza również dzieci i rodziców na gry i zabawy, a także pokaz Wendo.

paka16 plakat

.