A A A
 


Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „UCIEKNIJ Z KULTURĄ” i skorzystania z oferty dla wszystkich, którzy chcą przywitać wiosnę z kulturą! W dniach 19 - 21 marca odbędzie się kilka przedsięwzięć, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

W sobotę, 19 marca, już od rana będzie można poznać zagadnienia kultury ludowej razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Boruta”. Później Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs przekaże zainteresowanym dobre praktyki związane z realizacją unijnych projektów młodzieżowych. Jeśli ktoś jest ciekaw, czy media manipulują opinią publiczną może udać się na warsztaty dziennikarskie, przygotowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG. W sobotnie popołudnie będzie można także pouczyć się języka hiszpańskiego w trakcie warsztatów szkoły językowej Language Station.

Przez cały weekend Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na wystawę „Kruszówka” – darmowe wejście zapewnia hasło „Ucieknij z kulturą!”.

 

(21 marca od rana zgierskie szkoły ponadgimnazjalne zaproszone są do uczestnictwa w Grach Ulicznych, mających na celu odkrywanie ciekawostek i zakamarków Zgierza.

UWAGA! GRY ULICZNE ZOSTAŁY ODWOŁANE!  

 

A na zakończenie, wieczorem 21 marca, chwila muzyczna w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach ostatniego koncertu z cyklu „Burza MuZgów”.

Więcej informacji o akcjach.

 

W akcję „UCIEKNIJ Z KULTURĄ” włączyły się:

Centrum Kultury Dziecka, Szkoła Języków Obcych „Language Station”, Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza, Muzeum Miasta Zgierza, Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Zgierzu, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”.

Patronat medialny objęły portale EZG.INFO.PL oraz WirtualnyZgierz.pl 
 
.