A A A

zielinska jedenplus

Wspierać samodzielne rodzicielstwo i dzieci z rodzin niepełnych to cele Fundacji Jeden+, która od tego roku działa w Zgierzu. Jak przekonuje prezeska Fundacji, Justyna Zielińska, rodzicielstwo nie musi oznaczać rezygnacji z własnego rozwoju na rzecz wychowywania dziecka.

Fundacja swoje działania kieruje do rodziców obu płci, jednak najczęściej wychowaniem dzieci w pojedynkę zajmują się panie. - Duża część kobiet, bo to głównie one odzywają się do naszej Fundacji, musi znosić trudy samodzielnego rodzicielstwa. Chcemy kłaść nacisk na zaopiekowanie i wsparcie dla rodziców, przekonać ich, że mają prawo do myślenia o sobie, o swoim rozwoju i dokształcaniu, nie muszą sie na to zamykać - mówiła Justyna Zielińska w Radiu EZG.

- Często jest tak, że kiedy stajemy się rodzicem, nie tylko takim w pojedynkę, bardzo często myślimy, że wszystko musi kręcić się wokół dziecka. Będąc samemu czy samą, nasze myśli i energia skupiają się wyłącznie wokół dziecka. Chcemy pokazać, że niekoniecznie tak musi być, że rodzic też musi mieć poczucie tego, że coś osiąga i może korzystać z oferty społecznej i kulturalnej.

Prezeska Fundacji Jeden+ nie najlepiej ocenia wsparcie na rzecz rodzin i dzieci. - Nasze państwo nie ma świetnego systemu opieki dla dzieci czy rodziców. Progi wyznaczone do tego, by być odbiorcami wsparcia społecznego lub funduszu alimentacyjnego, są tak niskie, że gdy jesteśmy mamą z jednym dzieckiem, nasza pensja musialaby być bardzo niska, a nasze życie graniczyć z niedostatkiem, by dostać takie wsparcie

Rozmowa z Justyną Zielińską (infoMagazyn, 7 lipca)

(12:17) 

Fundacja zarejestrowała się w lutym. Od czerwca realizuje projekt "Jesteś marką. Możesz być bezkonkurencyjną na rynku pracy". W ramach projektu zaplanowano m. in. doradztwo zawodowe, warsztaty z komunikacji i autoprezentacji oraz szkolenia wendo. Projekt jest dofinansowany z Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "Grant na lepszy start" współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 grantstart logo kolor

.