A A A

budzetobywatelski logo

57 wniosków zostało złożonych do II edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Choć ich liczba jest mniejsza niż w zeszłym roku, to zdaniem organizatorów projekty są lepiej przygotowane zarówno merytorycznie jak i formalnie. Wybór pomysłów przeznaczonych do realizacji w 2017 roku odbędzie się we wrześniu.

Termin składania projektów upłynął 30 czerwca. - Połowę wniosków złożono drogą elektroniczną. Ponadto nieznaczna część projektów, które nie wygrały środków na realizacje w zeszłym roku, jest złożona ponownie - informuje Renata Karolewska, pełnomocnik ds. komunikacji społecznej UMZ.

Dużo propozycji dotyczy realizacji wydarzeń i imprez kulturalnych i sportowych. Wśród nich m. in. międzypokoleniowa impreza dla młodzieży i seniorów, program zwalczający problem nadwagi i otyłości, Strefę Aktywnych Kobiet, festiwal piosenki religijnej, bibliotekę gier planszowych i osiedlowe rozgrywki piłki nożnych. Na obiektach KS Włókniarz może powstać boisko do megapiłkarzyków, a w Parku Miejskim wybieg i przestrzeń do trenowania psów (tzw. psi park). Ochotnicza Straż Pożarna chce zakupić sprzęt do usuwania skutków nawałnic i podtopień. Mieszkańcy zgłosili też propozycję namalowania muralu miejskiego.

Lipiec to okres weryfikacji formalno-prawnej złożonych wniosków. Głosowanie odbędzie się w dniach 18-27 września.

.