A A A

osiedle spotkanie

fot. Urząd Miasta Zgierza 

Mieszkańcy wschodniej części Os. 650-lecia w Zgierzu spotkali się z prezydentem Miasta Zgierza Przemysławem Staniszewskim. Tematem zebrania była termomodernizacja szkół, chodnik wzdłuż bloków 45-49, a także inwestycje prowadzone obecnie na terenie osiedla.

W spotkaniu prezydentowi towarzyszył Krzysztof Wężyk – radny Rady Miasta Zgierza, który mówił o planach inwestycji na następne lata: - Bardzo chcielibyśmy zrobić parking. Jest taka możliwość, to miejsce przy ul. Tuwima na pasie zieleni. Problemem jest przynależność tych terenów, ponieważ większość z nich należy do właściciela prywatnego. Jednak plany zakładają, iż samochody będą mogły parkować już od 2018r. - mówi radny.

Problemem dla wszystkich jest przynależność ok. 90 % ziem do spółdzielni, przez co miasto ma ograniczone pole inwestycji. - Udaje się nam przeprowadzać wiele ciekawych i fajnych inicjatyw, regulować stany nieruchomości. Mamy sporo tych inwestycji, choć zdaję sobie z tego sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb - mówił prezydent Staniszewski.

Materiał Kamila Florczaka - rozmowa z prezydentem Przemysławem Staniszewskim

(6:45)

Kolejną bardzo ważną, ogólnomiejską inwestycją jest termomodernizacja szkół, będzie ona polegała na dociepleniu placówek. - Pierwsze prace niezwiązane z termomodernizacją, ale z szkołami będą miały miejsce przy Szkole Podstawowej nr 12. W tym roku będzie wykonany lepszy dojazd, tak żeby od jesieni, dzieci tam uczęszczający mogły być w sposób normalny dowiezione do szkoły przez swoich rodziców – mówi prezydent i dodaje, że Gimnazjum nr 3 zostanie wyremontowane wraz z pływalnią.

Od lat mieszkańcy narzekają na ścieżkę rowerową wzdłuż osiedla, która według niektórych nie powinna być w ogóle budowana, ze względu na swoją szerokość. Jednak z powodu starych przepisów, które nie unormowały zaleceń co do szerokości takich dróg, ścieżka powstała. Władze obiecują modernizację tej ścieżki, a także dobudowanie do niej fragmentu łączącego osiedle z parkiem miejskim.  

.