A A A

fundacja jedenplus

Fundacja Wspierania Samodzielnego Rodzicielstwa i Dzieci z rodzin niepełnych „JEDEN(+)” ruszyła z realizacją swojego pierwszego projektu „Jesteś marką. Możesz być bezkonkurencyjną na rynku pracy”. Do projektu zgłaszać się mogą samodzielne matki – mieszkanki Zgierza, które są nieaktywne zawodowo lub grozi im utrata pracy. Do 10 czerwca trwa rekrutacja do projektu.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 36 kobiet, która służyć ma ich wzmocnieniu, zdefiniowaniu mocnych stron, znalezieniu alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego i zdobycie nowych kompetencji. Jednocześnie realizatorzy zapewniają pomoc w opiece nad dziećmi, tak by zainteresowane warsztatami matki, mogły uczestniczyć w wybranych przez siebie formach wsparcia. 

- Jeśli uważasz, że to jest coś dla Ciebie, ale powstrzymuje cię myśl, że musisz zostać w domu z dzieckiem– mówi Justyna Zielińska, Prezeska Fundacji - to już nie musisz rezygnować . Wiem jak trudno jest inwestować w siebie, gdy przychodzi nam zderzać się z codziennymi obowiązkami mamy. Dlatego dla dzieciaków mamy zaplanowane zabawy, zajęcia , a ty w tym czasie będziesz mogła się szkolić - zachęca koordynatorka działań.

W planie warsztatowym znajdują się spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty asertwyności i samoobrony WenDo, warsztaty z komunikacji oraz wizażu. Do 10 czerwca trwa rekrutacja do projektu – organizatorzy czekają na wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć listownie lub osobiście do biura w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1) z dopiskiem ”Fundacja „JEDEN(+)” projekt”.

Projekt trwa od maja do sierpnia 2016 roku i jest dofinansowany z Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Grant na lepszy start” współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

grantstart logo kolor

.