A A A

Stowarzyszenie EZG i władze samorządowe Zgierza zostały nominowane do nagrody Super Samorząd w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" Fundacji im. Stefana Batorego. Wyróżnienie dotyczy I edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego oraz współpracy Urzędu Miasta z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami Zgierza.

Dzięki współpracy zgierskich organizacji i Urzędu Miasta Zgierza udało się powołać Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, który opracował regulamin I edycji, zorganizowano również Rynek Budżetu Obywatelskiego, podczas którego wnioskodawcy mogli zaprezentować swoje projekty. Po zakończeniu głosowania, w którym udział wzięło prawie 6 tys. zgierzan i zgierzanek, rozpoczęła się ewaluacja - na stronie urzędu miasta zawisła ankieta dla mieszkańców, zorganizowano spotkania przeznaczone dla władz oraz otwarte dla mieszkańców, na które zaproszono specjalistę. Okazało się, że budżet obywatelski nie musi być tworzony „w gabinecie”, lecz dzięki współpracy mieszkańców i władz - czytamy w uzasadnieniu nominacji na stronie www.maszglos.pl.

W ramach tegorocznej edycji akcji do nagrody nominowano 18 samorządów. Kapituła konkursowa wyłoni spośród nich kilka, które otrzymają nagrodę "Super Samorząd". Gala finałowa odbędzie się 30 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

.