A A A

seniorzy

fot. Flickr/akswd

Miasto Zgierz przyjęło program w sferze polityki senioralnej na lata 2016-2020. W jej ramach powstaje właśnie Zgierskie Centrum Seniora oraz Karta Seniora. Program na celu integrację i aktywizację środowiska osób 60+.

Zgierskie Centrum Seniora powstało z myślą o stworzeniu wspólnej „przestrzeni” dla seniorów z terenu naszego miasta. W jego ramach zaplanowana jest oferta społeczno – kulturalna, edukacyjna, profilaktyczna. Dzięki temu zgierski senior będzie miał możliwość rozwinięcia umiejętności takich jak: kreatywne spędzanie wolnego czasu, radzenie sobie w nowych sytuacjach, ustrzeganie się przed niebezpieczeństwami obecnego świata oraz dostosowanie się do niego.

Zgierska Karta Seniora kierowany jest do osób 60+, które mieszkają i są zameldowane na terenie Gminy Miasto Zgierz. Zgierscy Seniorzy dzięki posiadaniu Karty będą mogli korzystać z oferty zniżek oraz dodatkowych uprawnień przygotowanych przez partnerów Projektu. Wśród nich znajdują się m.in.: lokale gastronomiczne, sklepy z odzieżą, księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kwiaciarnie, centra rehabilitacyjne, teatry kina, salony optyczne, sklepy jubilerskie. 

Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Składanie wniosków, jak i wydawanie Kart odbywa się w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza, ul. Popiełuszki 3a.

Szczegółowe informacje i lista partnerów Zgierskiej Karty Seniora znajdują się na stronie www.senior.zgierz.pl

 

 

.