A A A

pstaniszewski16 marca odbył się trzeci czat z prezydentem Przemysławem Staniszewskim. Internauci przez godzinę mieli możliwość zadawać pytania o sprawy związane z miastem. Tym razem wśród tematów znalazły się modernizacja obiektów sportowych, centrum handlowe przy Parku Miejskim oraz blok komunalny.

Poniżej prezentujemy pytania i odpowiedzi na wybrane zagadnienia:

Jakub Krzemiński: Wielokrotnie Pan Prezydent deklarował inwestycje w obiekty sportowe. Czy w związku z planowanymi inwestycjami w szkoły przewiduje się remont hal sportowych i szatni? Czy woda w basenie MOSIR musi być tak mocno chlorowana?

Przemysław Staniszewski: Przygotowujemy kompleksową modernizację bazy sportowej na terenie miasta. Wśród nich brana są pod uwagę istniejące hale i szatnie choćby w zakresie istniejącego obiektu przy ulicy wschodniej. Natomiast jeśli chodzi o wodę w basenach odpowiada ona normom wynikającym z przepisów obowiązującego prawa.

 

Piotr Majewski: Panie prezydencie co z tym centrum handlowym co miało powstać przy Parku Miejskim? Czy miasto ma jakiś plan, żeby w Zgierzu powstało więcej parkingów, bo to chyba bolączka mieszkańców już nie mówię o Zgierskich drogach bo to już jest porażka.

Przemysław Staniszewski: Jeżeli chodzi o centrum, to sprawy są toku. Temat nie do końca jest zależny od miasta. Obecnie negocjowane są warunki umowy dzierżawy z potencjalnym inwestorem co do terenów będących w dyspozycji miasta. W planach jest również budowa kolejnych miejsc parkingowych czy też zagospodarowanie docelowe istniejących obszarów. Niebawem będzie powiększał się parking przy myjni na ulicy Parzęczewskiej. Drogi poddawane również modernizacją. W tym roku będziemy kolejne drogi i chodniki remontować w tym i drogi gruntowe.

 

Ewa Nowak: Na ul. Długiej - A.Krajowej są kamery na skrzyżowaniu i jest porządek, przydałby się monitoring na światłach Łódzka - Powstańców Śl. Tam samochody bardzo często nie respektują czerwonego światła co jest zagrożeniem życia lub zdrowia przechodniów. Niestety sama niejednokrotnie tego doświadczyłam, że samochód niemalże po nogach mi przejechał. A co jak to będzie dziecko nauczone, że zielone to wolno przechodzić?

Przemysław Staniszewsk:i Zarządcą przedmiotowego skrzyżowania jest GDDKiA i na tą chwilę według mojej wiedzy nie ma planów na budowę kolejnego podobnego skrzyżowania.

 

Piotr Majewski: Jak pan odniesie się do mieszkań komunalnych? Wiemy, że w Zgierzu ich brakuje. Co z tym osobami co nie płacą i mają np. eksmisję a nie ma ich gdzie przenieść?

Przemysław Staniszewski: Jak wiadomo obecnie powstaje kolejny blok komunalny przy ul. Długiej. W tym roku rozpocznie się również adaptacja na lokale dawnego internatu przu ul. Chemików. W planach również rewitalizacja i termomodernizacja innych obiektów komunalnych w centrum miasta w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego

Pełny zapis czatu z 16 marca

Kolejna okazja do bezpośredniej rozmowy z prezydentem przez Internet odbędzie się 20 kwietnia.

.