A A A

Ponad 9,4 tys. zł to tegoroczny wynik kwesty prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Zgierza na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na cmentarzach rzymsko-katolickim oraz ewangelickim w Zgierzu.

tpz zbiorka2015

fot. traugutt.miasto.zgierz.pl 

Podczas zbiórki prowadzonej 31 października i 1 listopada udało się zebrać 6855 zł na cmentarzu przy ul. ks. P. Skargi oraz 2577 zł na cmentarzu przy ul. Spacerowej. Łącznie dało to 9432 zł. Ponadto w puszkach znalazły się zagraniczne waluty: 2 euro i 1 pens brytyjski.

- Dotychczas: jak był najlepszy wynik przy cmentarzu katolickim, to słabszy przy cmentarzu ewangelickim i odwrotnie. A tym razem rekordy padły przy obydwu cmentarzach i stąd łącznie najlepszy dotychczasowy wynik z 2011 r. - podsumowuje zbiórkę prezes TPZ, Adam Zamojski.

Wynik w 2015 roku jest lepszy od ubiegłorocznego o blisko 870 zł. Dotychczas najlepszy wynik z 2011 roku był niższy o 670 zł. - Cieszymy się niezmiernie i dziękujemy wszystkim za pomoc przeprowadzeniu zbiórki - dodaje Adam Zamojski. Ten wynik jest zasługą wszystkich, którzy włączyli się w jej organizację.

Wśród kwestujących grup, prócz członków i członkiń Towarzystwa Przyjaciół Zgierza, znaleźli się uczniowie i nauczyciele zgierskich szkół: gimnazjów nr 1, 2 i 3, szkół ponadgimnazjalnych im. Traugutta, Staszica, Cezaka i Jana Pawła II, przedstawiciele parafii ewangelicko-augsburskiej oraz Stowarzyszenia EZG.

.