A A A

W sobotę 24 października Stary Rynek w Zgierzu stał się miejscem promocji projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Ponad 20 wnioskodawców prezentowało mieszkańcom i mieszkankom Zgierza swoje propozycje, zachęcając do oddawania głosów. Pojawiły się gadżety i ulotki, jednak najważniejsza była bezpośrednia rozmowa.

rbo 3

Wydarzenie zorganizowała Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Zgierza, w skład której wchodzą m. in. Stowarzyszenie EZG (uczestniczące w programie Masz Głos, Masz Wybór), Fundacja Twórczy Aktywni oraz Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wśród obecnych na Rynku wnioskodawców znaleźli się np. strażacy OSP zachęcający do zakupu sprzętu ratowniczego dla swojej jednostki, przedstawiciele przedszkoli i szkół promujący stworzenie nowych pracowni edukacyjnych, a także zwykli mieszkańcy, proponujący m. in. wypożyczalnię rowerów w Parku Miejskim, wystawę fotografii z czasów Solidarności, remont chodników na swoim osiedlu czy bezpieczne przejścia dla pieszych.

Głosowanie na zadania ze Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego trwa od 23 do 31 października – pełna lista dostępna na stronie www.budzet.zgierz.pl

.