A A A

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w niedzielę, 4 października zmarła nasza redakcyjna Koleżanka, Anna Zarzycka. Była słuchaczką Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podróżniczką, fotografką... Miała 64 lata.

aniazarzycka k

Jej obecność w naszym "młodzieżowym" radiu i stowarzyszeniu była dowodem na to, że wspólny język można znaleźć bez względu na różnicę wieku. W swoich nagraniach i tekstach Ania dbała o najmniejsze szczegóły, a w każdym materiale czuć było Jej miłość do Zgierza oraz ukochanego "Uniwerka" i seniorów. Zapamiętamy Ją jako osobę pełną energii, uśmiechu, ciepła, życzliwości oraz poczucia humoru i dystansu do świata i własnej osoby, które nie opuszczały Ją pomimo choroby.

Sama o sobie napisała: "Mama przekazała jej swój gen przygody. Z jej mlekiem wyssała zamiłowanie do podróży dalekich i bliskich. Po tacie w genach odziedziczyła pasję biegania z aparatem i robienia zdjęć. Kocha góry i wszystkie zwierzaki. Słuchaczka Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsza seniorka 60+ w historii serwisu EZG (to miejsce jest wolne, to się wpycha)".

Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało!

 

Wybrane nagrania Anny Zarzyckiej:

Z niepowtarzalnych klimatów trzeba być dumnym - Ryszard Lenczewski o Zgierzu

(10:09)

Relacja z Akademii Nordic Walking:

(4:19)

.