A A A

Nowa ławka przed blokiem a może plac zabaw dla dzieci? Już niedługo mieszkańcy sami będą mogli proponować i wybierać inwestycje w naszym mieście. Umożliwi im to Zgierski Budżet Obywatelski, który zostanie uruchomiony we wrześniu.

zbo logo

Budżet obywatelski to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą bezpośrednio zgłaszać swoje pomysły na inwestycje oraz wybierać te, które uważają za najlepsze i najbardziej potrzebne. Od kilku lat realizuje go coraz więcej miast w Polsce, sąsiednia Łódź przeprowadza właśnie trzecią edycję budżetu obywatelskiego. W tym roku po raz pierwszy o inwestycjach w mieście będą mogli zdecydować zgierzanie.

- Wprowadzamy budżet obywatelski, bo chcemy wykorzystać potencjał i kreatywność mieszkańców - mówi Robert Chocholski, sekretarz Miasta Zgierza. - Mieszkańcy mają pomysły na inwestycje, których nie dostrzegają urzędnicy i radni. Chcemy dać im możliwość szerokiego partycypowania w budowaniu przestrzeni publicznej mieście - dodaje.

Rozmowa z Robertem Chocholskim:

Środki przeznaczone na pierwszy budżet obywatelski w Zgierzu wyniosą 0,5 mln zł - maksymalna wartość jednego projektu nie będzie mogła przekroczyć 150 tys. zł. Nabór wniosków potrwa od 1 do 30 września, głosować na pozytywnie zweryfikowane projekty będzie można od 12 do 21 października.

Więcej informacji na stronie: www.budzet.zgierz.pl 

.