A A A

Realizatorzy projektu "Autobus do kultury" zapraszają do udziału w konkursie "Autobus na plus", w którym można zaproponować hasło i grafikę zachęcającą do pozytywnych zachowań w środkach komunikacji miejskiej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października. Pomysły zostaną wykorzystane w ramach kampanii społecznej jako plakaty i vlepki w autobusach i na przystankach.

autobusnaplus

Celem Konkursu jest zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej, zwrócenie uwagi na potrzeby różnorodnych grup społecznych w obszarze użytkowania lokalnego transportu zbiorowego oraz promocja pozytywnych zachowań w środkach komunikacji miejskiej, w tym wobec innych pasażerów. Projekt odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

Zadaniem uczestnika/uczestniczki Konkursu jest stworzenie hasła i propozycji grafiki stanowiących element kampanii społecznej promującej cele Konkursu „Autobus na plus”. Propozycja grafiki powinna być spójna z przekazem hasła. W zgłoszeniu może zostać przedstawiona w formie ilustrowanej lub opisowej.

Konkurs jest adresowany do mieszkańców i mieszkanek powiatu zgierskiego bez ograniczenia wiekowego. Udział w Konkursie ma charakter indywidualny. Każdy uczestnik/uczestniczka może zgłosić nieograniczoną liczbę haseł. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać do 31 października 2015 r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jury wyłoni od 5 do 10 haseł (wraz z propozycjami grafik), które zostaną umieszczone w autobusach zgierskiej komunikacji zbiorowej, na przystankach i innych budynkach użyteczności publicznej w ramach kampanii społecznej „Autobus na plus”. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 2 listopada 2015 r. Dla laureatów Konkursu przewidziane są nagrody - m. in. ebook, słuchawki bezprzewodowe i power bank.

Regulamin konkursu

Projekt realizowany jest w ramach programu "Grant na lepszy start" i został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

grantstart logo kolor

.