A A A

Mieszkańcy osiedli Stare Miasto i Piaskowice-Aniołów zapowiadają protest na ulicach Aleksandrowskiej i Sieradzkiej. Obie ulice są obecnie korkowane i niszczone przez samochody ciężarowe. Blokada odbędzie się w środę 12 sierpnia od 16.00 do 18.00.

protest aleksandrowska

Obie rady osiedli od dłuższego czasu wysyłają pisma do Prezydenta Zgierza, Starosty Powiatu Zgierskiego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o interwencję w sprawie ulic Aleksandrowskiej i Sieradzkiej. Problem powstał, gdy Łódź wprowadziła zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na swój obszar, a nasilił się, gdy powiat zgierski zdecydował o zamknięciu ruchu dla TIR-ów na ul. Gałczyńskiego w godzinach wieczornych i porannych (od 18.00 do 8.00).

Przedstawiciele protestujących informują, że prezydent Zgierza tłumaczy się brakiem uprawnień do zarządzania tymi drogami, zaś Generalna Dyrekcja DKiA w ogóle nie odpowiada na kierowane do niej pisma. 

- Chcemy zwrócić uwagę na dewastację naszych domów i budynku kościoła oraz zagrożenie dla dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej - wyjaśniają organizatorzy protestu w liście skierowanym do prezydenta miasta. - Dość już pisania pism i stosowania apeli. To nic nie dało. Dziesięć lat już nam mówią, że nic nie da się zrobić - dodają na portalu społecznościowym na stronie promującej protest. 

Protest będzie polegał na ciągłym przechodzeniu grupy mieszkańców po przejściach dla pieszych zlokalizowanych na ul. Aleksandrowskiej przy kościele św. Katarzyny oraz na ul. Sieradzkiej przy ul. Moniuszki.

.