A A A

Fundacja Krok do Przodu, grupa nieformalna "Na trasie 51" oraz Stowarzyszenie EZG zapraszają na otwarcie strefy grillowania w Parku połączone z happeningami "Zróbmy coś razem" i "Kreatywny autobus" zachęcającymi mieszkańców do konsultacji społecznych. Piknik odbędzie się 1 sierpnia w Parku Miejskim.

grill park

Głównym punktem wydarzenia od godz. 15.00 jest wspólne grillowanie w wyznaczonej strefie w Parku Miejskim. Celem jest promocja takiej możliwości, która na mocy uchwały Rady Miasta wchodzi w życie w sierpniu. Organizatorzy zachęcają do zabrania swojego grilla, kiełbas bądź warzyw!

Kolejnym elementem pikniku są dwa happeningi, zachęcające mieszkańców do konsultacji. Pierwszy to "Zróbmy coś razem" w ramach projektu "Rusz się" realizowanego przez Fundację Krok do Przodu. Mieszkańcy będą mogli stworzyć listę swoich potrzeb oraz wziąć udział w planowaniu przestrzennym Zgierza. 

Drugi happening to "Kreatywny autobus" w ramach projektu "Autobus do kultury". Celem działania podejmowanego przez grupę nieformalną współpracującą ze Stowarzyszeniem EZG jest przedstawienie opinii pozytywnych i negatywnych nt. zgierskiej komunikacji miejskiej oraz artystyczne stworzenie wymarzonego autobusu. Oba projekty są współfinansowane ze środków programu "Grant na lepszy start" i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Ponadto w programie promocja zgierskiego budżetu obywatelskiego, stoiska organizacji pozarządowych oraz animacje dla dzieci. O godz. 18.30 na scenie w Parku zagra DJ Tarcza.

grantstart logo kolor

 

 

.