A A A

Festiwal City of Power, koncert zespołu LemOn, wesołe miasteczko, pokazy działania służb mundurowych, zabawy i konkursy dla dzieci oraz jarmark handlowy – tak w skrócie wyglądało tegoroczne Święto Miasta Zgierza, które odbyło się w weekend 6-7 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

swietomiastap6071961

W tym roku dla zgierzan przygotowane zostały aż dwa dni wypełnione koncertami i innymi atrakcjami. W sobotę, 6 czerwca nie lada gratka czekała na fanów power metalu – festiwal City of Power. Na zgierskiej scenie wystąpiło dziewięć polskich i zagranicznych kapel reprezentujących ten gatunek muzyczny – z niemieckim Freedom Call na czele. Odziani na czarno miłośnicy ciężkiego grania przyjechali do naszego miasta nawet z najodleglejszych zakątków kraju. Nie przeszkodził im nawet żar lejący się z nieba. W ciągu dnia pod sceną stało i tańczyło pogo kilkaset osób, a koncert gwiazdy wieczoru zgromadził rzeszę ponad tysiąca fanów. 

Nie zapomniano jednak o zgierzanach lubujących się w bardziej rozrywkowej, tanecznej muzyce. Dla nich w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy zorganizowana została biesiada cygańska. Do wspólnej zabawy uczestników imprezy porwali Tobi King, DS Sound i przyjaciele. 

Fotorelacja ze Święta Miasta 2015

Drugi dzień Święta Miasta Zgierza upłynął piknikowo i rodzinnie. Byłypokazy sprzętu i działań służb mundurowych, zawody modeli sterownych Klubu RC Sterownia o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza, a także liczne konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło także jarmarku handlowego, wesołego miasteczka oraz punktów gastronomicznych, które funkcjonowały w trakcie trwania obydwu dni zgierskiego święta.

W niedzielne popołudnie scenę we władanie przejęły zgierskie zespoły taneczne i wokalne – swoją premierę miała płyta Muzyczny Zgierz „MuZgi 2015”, gimnazjaliści z Gim nr 1 w Zgierzu dali mini koncert piosenki francuskiej, wystąpiły także zespoły taneczne SDK SEM oraz Zespół Pieśni i Tańca Boruta.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Miasta Zgierza był koncert zespołu LemOn. Występ zwycięzców talent show Must be the Music – Tylko Muzyka zgromadził blisko czterotysięczną widownię. Rozentuzjazmowany tłum bawił się znakomicie i odśpiewał nawet gromkie „Sto lat” jednemu z muzyków, który obchodził akurat swoje urodziny. Po koncercie, fani mieli możliwość otrzymania autografów i zrobienia sobie zdjęcia z członkami zespołu. Wspólne fotografie i rozmowy z wokalistą Igorem Herbutem przeciągnęły się jeszcze długo po zakończeniu imprezy.

 

źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UMZ

.