A A A

Od 22 maja na ulicy Gałczyńskiego obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o masie ponad 8 ton. Zakaz obowiązuje od godz. 18.00 do 8.00. To rozwiązanie korzystne dla Osiedla 650-lecia, protestują jednak przedstawiciele osiedli Stare Miasto i Piaskowice-Aniołów.

galczynskiego8t

- Jest rzeczą niezrozumiałą, że dla zapewnienia ciszy domowej mieszkańców ul. Gałczyńskiego, która przystosowana jest do ruchu samochodów ciężarowych, naraża się na wielokrotnie większy hałas mieszkańców ulic Aleksandrowskiej i Sieradzkiej, gdzie pojazdy przejeżdżają 2 metry od sypialni mieszkańców - piszą w swym liście protestacyjnym przewodniczący rad i zarządów obu osiedli. Wskazują przy tym na zwiększenie korków, zagrożenie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uszkodzenia murów kościoła św. Katarzyny. List kierowany jest do Prezydenta Miasta Zgierza: - Wiemy, że ulice Aleksandrowska i Gałczyńskiego nie są miejskie, natomiast ul. Sieradzka jest w zakresie kompetencji władz miasta - czytamy w piśmie.

Członkowie rad osiedli Piaskowice-Aniołów oraz Stare Miasto wnioskują do Przemysława Staniszewskiego o podjęcie działań w celu odwołania zmiany tej organizacji ruchu. Niewykluczone jest podjęcie współpracy z radą parafialną i radą rodziców SP4 oraz wspólne blokowanie ruchu w godzinach szczytu na ul. Aleksandrowskiej.

.