A A A

Zostało jeszcze kilkanaście dni głosowania, klikania i emocji związanych z tym, czy w Zgierzu, na ulicy Staffa powstanie bajkowy, niezwykły plan zabaw - kolejne przyjazne miejsce dla zgierskich dzieciaków. Projekt na stronie Nicea obiecuje huśtawki, bujawki, tunele, grę w klasy, równoważnie i ścianki wspinaczkowe.

placzabaw park

(na zdjęciu: plac zabaw w Parku Miejskim)

Głosowanie trwa do końca maja - wystarczy kliknąć na http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko w wybraną (zgierską oczywiście lokalizację) – raz dziennie. Przy porannej kawie i prasówce lub sprawdzając pocztę, udzielając się na Facebooku lub kupując w Sieci. Ta chwilka poświecona na głosowanie może pomóc w ufundowaniu zgierskim dzieciakom placu zabaw. Niewielki wysiłek może zaowocować wspólnym sukcesem i radością zgierskich dzieci. O tym, ze kolejne, oprócz już istniejących, placów zabaw SA potrzebne, można przekonać

Kibicuję tej akcji przede wszystkim jako mama prawie 7-latki, która korzysta z takich atrakcji. Cieszę się, że akcję wspiera Prezydent, że dzieciaki organizują w szkołach akcje zachęcające do głosowania. Trzymam więc kciuki. I klikam.

Ale trzymam też kciuki, by inne zgierskie place zabaw, te należące do miasta lub spółdzielni mieszkaniowej piękniały, były zadbane, czyste i by służyły rozrywce dzieci. Możemy być dumni z placu zabaw w Parku Miejskim, który powstał podczas urzędowania poprzedniej prezydent, Iwony Wieczorek. Szybko stał się chyba najbardziej lubianym i obleganym miejscem w Zgierzu z charakterystycznymi atrakcjami w postaci wielkich statków lub figur dinozaurów. Jest lubiany także dlatego, że w upalne letnie dni można schronić się w cieniu parkowych drzew po szaleństwach na otwartym terenie. W zeszłym roku powstało też kilka nowych placów zabaw, m. in. na Osiedlu 650-lecia, przy ul. Targowej albo na Rudunkach. Są mniejsze i mniej widowiskowe, ale na pewno cieszą się wielką popularnością młodszych i starszych dzieciaków. W miesiące wakacyjne są dosłownie oblepione dzieciakami – co świadczy także o tym, ze podobnych atrakcji powinno być więcej. Zdecydowanie brakuje też atrakcji dla młodszych nastolatków - miejsca do bezpiecznych szaleństw na rowerze, rolkach, desce lub takich miejsc jak zewnętrzna siłownia w Parku Miejskim.

Wystarczy jeden klik - żeby w Zgierzu przybyło kolejne fajne miejsce!

.