A A A

"Wzmocnij siłę swojego głosu" to nowy projekt Stowarzyszenia EZG, przeznaczony na rozwój internetowego Radia EZG. Do 19 maja trwa rekrutacja do radiowej redakcji - za pośrednictwem formularza zgłaszać mogą się osoby powyżej16 lat. Projekt trwa do grudnia 2015 r.

radioezg

Wśród działań znajduje się stworzenie redakcji dziennikarzy i dziennikarek obywatelskich, tworzących cykl radiowych audycji o tematyce lokalnej. Będą to programy o treści samorządowej, kulturalnej, sportowej czy młodzieżowej. Wszystko to na w internetowym Radio EZG, obecnym w naszym mieście od marca 2014 r.

Ponadto dla redakcji przewidziane są warsztaty poświęcone aktywności społecznej w życiu lokalnym (m. in. dostęp do informacji publicznej, marketing polityczny, itd.), w tym wyjazdowy warsztat integracyjny. Od września do listopada członkowie i członkinie redakcji będą wspierać zgierską młodzież w tzw. żywych lekcjach WOS, podczas których uczniowie i uczennice zgierskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stworzą rekomendacje dla władz miasta dotyczące istotnych dla nich problemów w mieście. Pomogą im w tym spotkania w szkołach, Urzędzie Miasta oraz jednostkach organizacyjnych zajmujących się poszczególnymi obszarami.

logo FIO1d 300x156

Aby dołączyć do projektu i współtworzyć obywatelskie media EZG (radio i portal) należy do 19 maja wypełnić ankietę aplikacyjną. Formularz można przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wydrukowany dostarczyć do siedziby Radia EZG (ul. Długa 15). Udział w rekrutacji mogą brać osoby pow. 16. roku życia (nie ma górnej granicy wieku).


Projekt został dofinansowany z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

.