A A A

2 i 3 maja w Zgierzu odbędą się uroczystości związane ze Świętem Flagi oraz Narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja. Organizatorami wydarzeń są władze miasta oraz Hufiec ZHP Zgierz.

flaga polski

Na obchody tegorocznego Dnia Flagi (2 maja) zapraszają harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Zgierz. W programie: przemarz ulicami miasta, gry i zabawy patriotyczne, konkursy dla rodzin, klas i drużyn harcerskich, malowanie twarzy, latawce, flagi i wiele innych. Zbiórka przed 13.00 na Starym Rynku - wtedy nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi narodowej. Od 13.15 do 14.15 przemarsz defilady trasą Stary Rynek - ul. Długa - ul. 1 Maja - ul. Wschodnia. Zakończenie oraz zajęcia programowe dla młodzieży od 14.15 do 15.30 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 

3 maja odbędą się uroczystości związane z rocznicą Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta (Kościół Farny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej), o 10.00 oddanie hołdu Twórcom Konstytucji 3 Maja (Tablice Pamiątkowe na budynku Ratusza) - uroczystość z udziałem orkiestry dętej z Góry Św. Małgorzaty i harcerzy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Wojska Polskiego w Zgierzu.

  •  

     

.