A A A

park miejskiWarto na wiosnę poświęcić chwilę na środowisko. Ekologia i kontrowersyjne inwestycje środowiskowe w Zgierzu, a także piękno naszego miasta i możliwości spędzania czasu w jego okolicach były tematem rozmowy z Krzysztofem Wojtalikiem, współtwórcą inicjatywy Zielony Zgierz.

Krzysztof Wojtalik to również współinicjator protestów przeciwko budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Zgierzu, fotograf i miłośnik architektury drewnianej.

EZG: Czy Zgierz jest zielony?

Krzysztof Wojtalik: No, nie jest, pewnie wszyscy byśmy chcieli żeby był zielony. Każdy z reguły sobie o tym przypomina na wiosnę.

EZG: Inicjatywa "Zielony Zgierz" zasłynęła głównie z tego, ze w zeszłym roku organizowali Państwo protesty przeciwko budowie odpadów niebezpiecznych (…) Jakie inne działania władz Państwo monitorują jeśli chodzi o ekologię i kwestie środowiskowe?

Krzysztof Wojtalik: Przede wszystkim interesuje nas, aby ta inwestycja nie doszła do skutku. Nie tylko nas, wielu mieszkańców nas popiera. Są środowiska zgierskie i nie tylko, które są zdania, że spalarnie to jest ostateczność, tym bardziej w Zgierzu jest to inwestycja niewskazana. Mieliśmy zakład Boruty, który naruszył zgierskie środowisko. Kolejna inwestycja tego typu jest niewskazana.

Rozmowa Iwony Hulewicz-Sroczyńskiej z Krzysztofem Wojtalikiem w Radiu EZG:

(8:32)

.