A A A

bo zgierzDo 10 marca trwa nabór do zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie zasad wdrożenia i funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Zgierzu. W skład zespołu wejdą urzędnicy, radni miejscy i osiedlowi, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy i mieszkanki Zgierza.

Budżet obywatelski to narzędzie pozwalające mieszkańcom samorządu na zgłoszenie i zdecydowanie o części wydatków z budżetu miasta. Od kilku lat funkcjonuje w ponad 100 gminach w całej Polsce. Zadania wybrane przez zgierzan i zgierzanki w tym roku będą wpisane do budżetu i realizowane w 2016 roku.

Opracowaniem zasad na jakich przeprowadzony zostanie budżet obywateski ma się zająć zespół powołany przez Prezydenta Miasta. Zespół składać się będzie z 15 osób - po 3 z każdego z pięciu zaproszonych "sektorów". Mieszkańcy i mieszkanki Zgierza mogą zgłaszać się do 10 marca poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczony osobiście do Kancelarii Urzędu Miasta Zgierza. 12 marca o 15.00 w sali 110 UMZ odbędzie się publiczne losowanie, które wyłoni troje mieszkańców, którzy wejdą w skład zespołu.

Pobierz formularz (PDF) (DOC)

Członkami Zespołu mogą być mieszkańcy Gminy Miasto Zgierz, którzy ukończyli 16 lat najpóźniej w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń. Osoby reprezentujące mieszkańców nie mogą być jednocześnie pracownikami Urzędu Miasta Zgierza i jednostek organizacyjnych, radnymi RMZ bądź rad osiedli lub członkami zarządów organizacji pozarządowych działających w Zgierzu. 

Prace zespołu rozpoczną się w połowie marca, a spotkania będą miały charakter otwarty. Członkowie zespołu swoją pracę będą wykonywać nieodpłatnie.

Nie jest jeszcze znana kwota, która zostanie przeznaczona na budżet obywatelski.

.