A A A

duzarodzinaProgram "Zgierz dla Rodziny" ma wspierać rodziny wielodzietne poprzez przyznawanie zniżek przy zakupie produktów bądź usług. Zgiercy radni zaprosili lokalnych przedsiębiorców na spotkanie dotyczące włączenia się do programu. Na posiedzenie nie przybył jednak żaden przedsiębiorca. 

Grupę docelową programu "Zgierz dla rodziny" stanowi ponad 500 rodzin w Zgierzu. Dzięki uczestnictwu w programie rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg na bilety miejskie, opłaty za gospodarowanie odpadami bądź na korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych w mieście. Największą korzyść rodziny wielodzietne mogą odnieść dzięki zniżkom i rabatom przyznanym przez prywatnych przedsiębiorców.

Komisja Inicjatyw Gospodarczych RMZ odbyła się 21 lutego. Zaproszenie na posiedzenie wystosowano do kilkudziesięciu przedsiębiorców z terenu Zgierza. Na spotkanie nie dotarł jednak żaden z nich, zatem punkt obrad stał się bezzasadny.

Rozmowa z Agatą Grzelak-Makowczyńską, przewodniczącą Komisji Inicjatyw Gospodarczych Rady Miasta Zgierza:

Przewodnicząca Komisji zapewnia, że to nie koniec działań zmierzających do nawiązania współpracy ze zgierskimi przedsiębiorcami. Firmy zainteresowane przystąpieniem do programu mogą kontaktować się także z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych, składając formularz akcesyjny.

.