A A A


(fot. Piotr Tołłoczko)

Po raz kolejny na krańcówce autobusowej na osiedlu 650-lecia odbyła się Moto-Orkiestra w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 9 stycznia, Każdy mógł wziąć czynny udział w zaplanowanych atrakcjach. Do wyboru była szalona przejażdżka sportowym samochodem marki subaru impreza (Wersja GT posiadające 265 KM lub STI z 305 KM pod maską) lub jazda off-roadowa jednym z kilku prawdziwie terenowych samochodów (m.in.: mercedes G-Klasse, nissan pick-up i patrol, uaz czy suzuki samurai). By skorzystać z Subaru wystarczyło wrzucić minimum 40 zł do puszki orkiestrowej, natomiast 50 zł dawało możliwość przejażdżki terenówką. Każdy z uczestników wracał bardzo zadowolony.


EZG.INFO.PL: Jak duże wzięcie miała ta impreza?

Organizator: Entuzjastyczne przede wszystkim i wbrew pozorom spore zainteresowanie. Oczywiście nie można tego jednoznacznie określić, ponieważ ludzie przychodzą i odchodzą. Mieliśmy takie dwie fale: jedną z kościoła, gdzie przyszło sporo ludzi, później była przerwa obiadowa i teraz znów ludzie zaczynają się gromadzić. Mam wrażenie, że w tym roku kierowcy mają co robić, nie ma przestojów. Terenówek właściwie prawie wcale nie ma, ciągle są w terenie. Jeśli chodzi o samochody czteronapędowe do jeżdżenia po płaskim (subaru ma napęd wszystkich czterech kół – przyp. red.), no to ubyło ich, bo jeden samochód niestety nie zmieścił się na zakręcie, lekko się odbił. Ma uszkodzone nadwozie. Co najważniejsze - myślę, że uzbieraliśmy sporo pieniędzy.

EZG.INFO.PL: Czy zgierzanie są hojni?

Organizator: Tak, jestem zaskoczony. Dziewczyny, które przyjmują wpłatę, potwierdziły mi, że nawet jeśli przejazd był wyceniony na 40 zł (np. subaru), ludzie się już nie rozdrabniali. Mieli 50 zł i tyle wrzucili do puszki, nawet nadpłacając.

EZG.INFO: Czy można uznać tę imprezę za sukces?

Organizator: Myślę, że tak. Jak co roku przyciąga sporą liczbę ludzi. Myślę, że każdy spośród tych co przyszli na pewno coś dla siebie wyniósł, ponieważ były pokazy ratownictwa medycznego, czyli mogli popatrzeć na żywo jak wygląda akcja ratownicza oraz jak wyglądają wszystkie procedury związane ze zgłoszeniem wypadku i opatrywaniem ofiar. Tak samo wielką korzyść mieli ci, którzy interesują się sportem motorowym, bo mogli z bliska obejrzeć sobie rajdówki. Przyjechał pucharowy "fiacik" cinquecento, N-grupowy z klatką i kubełkami (przyp. red. - klatką bezpieczeństwa i fotelami kubełkowymi – standardowe wyposażenie samochodu rajdowego). Na pewno jest to gratka dla entuzjastów sportów motorowych oraz dla tych wszystkich, którzy w ogóle lubią jak się coś dzieje w mieście.

EZG.INFO.PL: Dziękuję bardzo.

 

Na Moto-Orkiestrze pojawiła się także pani prezydent Iwona Wieczorek i jak wielu innych zgierzan wspomogła akcję WOŚP. Usiadła na miejscu pasażera w subaru impreza GT.

EZG.INFO: Jak pani podobały się jazdy?

Pani Prezydent Iwona Wieczorek: Robią wrażenie. Sama jeżdżę znacznie ostrożniej.

EZG.INFO: Co Pani sądzi na temat tego typu inicjatyw?

I. W.: Wszelkiego rodzaju inicjatywy są bardzo przeze mnie cenione i mam nadzieje, że będzie ich znacznie więcej w Zgierzu. Będę się starała zaktywizować również radnych i naczelników wydziału, żeby włączali się w tzw. czyny społeczne albo właśnie takie inicjatywy oddolne, chociażby po to, żeby kwestowali.

EZG.INFO: Dziękuję bardzo.

---
Jakub Grzybowski

 


W GALERII EZG.INFO.PL pojawiła się fotorelacja z Moto-Orkiestry jak również innych przedsięwzięć przygotowanych w ramach XIX Finału WOŚP w Zgierzu ("niespodzianka" Teatru Art. 51 w trakcie Nocnego Orkiestrowego Maratonu Teatralnego w MOK-u oraz V Rajd WOŚP). Zapraszamy!

 

.